Екс-майор управління держохорони Микола Мельниченко заявляє, що за ним стежать невідомі особи на автомобілях і пов'язує це з підготовлюваним на нього замахом.
Як розповів журналістам Мельниченко Микола Неділько, після звільнення з-під арешту в п'ятницю Мельниченко виявив стеження.
За словами адвоката, екс-майор зафіксував номери транспортних засобів, які, на його переконання, "вели його автомобіль", і перевіривши ці номери по базі ДАІ, виявив, що окремі з них взагалі не існують, а інші прикріплені за іншими транспортними засобами.
У зв'язку з цим Мельниченко звернувся до генпрокурора з тим, щоб з'ясувати, хто саме проводить стеження і хто дав відповідне доручення.
За словами Неділька, екс-майор залишає за собою право, незважаючи на дані суду зобов'язання, залишити територію України, оскільки бачить реальну загрозу своєму життю.
Як повідомлялося, 24 жовтня, в міжнародному аеропорту «Бориспіль» співробітники СБУ затримали Мельниченка. За даними прес-центру СБУ, він був затриманий на підставі постанови Шевченківського районного суду Києва. 26 жовтня Шевченківський районний суд Києва звільнив колишнього майора Держохорони Мельниченка під заставу в розмірі 76,5 тис. грн.
СБУ у вересні 2011 року оголосила екс-майора Мельниченка в розшук, а Шевченківський районний суд Києва виніс постанову про арешт Мельниченка в зв'язку з ухиленням від слідства.
Екс-майор звинувачується за статтями 358-1 (підробка документів), 328-2 (розголошування держтаємниці) і 365-3 (перевищення влади або службових повноважень) КК України».
Вже в жовтні-2011 Мельниченко заявив, що виїхав у США, оскільки побоюється за своє життя. У листопаді Мельниченко був затриманий поліцією в Ізраїлі, проте пізніше звільнений - вагомих підстав для його затримання тоді не знайшли (майор представився правоохоронцям як житель США). В останній раз Мельниченко був арештований в Італії - 3 серпня в аеропорту Неаполя. На цей раз суд посадив його в місцеву в'язницю, проте незабаром звільнив. І вже 27 серпня екс-майор вилетів до США.
Мельниченко під час перебування співробітником охорони президента Леоніда Кучми таємно записував на диктофон розмови в кабінеті Кучми перших осіб країни. У підсумку на основі цих плівок в 2000 році розгорівся політичний скандал навколо зникнення і вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. !zn
Читайте також:
Мельниченко почав співпрацювати з Генпрокуратурою
«Батьківщина» сподівається, що завдяки Мельниченку ГПУ заведе справи на Януковича і Азарова
Генпрокуратура пред'явила Мельниченку обвинувачення
Дружина Мельниченко пригрозила СБУ: Не дай Боже з голови Миколи впаде хоча б одна волосина