UA / RU
Підтримати ZN.ua

Медведчук пропонує Раді змінити закон про "особливий статус Донбасу"

Проросійський політик, зокрема, пропонує закріпити у законі "формулу Штайнмаєра".

Депутат "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук подав на розгляд парламенту зміни до закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Документ вже направили на розгляд Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, нацменшин і міжнаціональних відносин.

Так, у преамбулі пропонованого проросійським політиком документа прибрали положення про "тимчасовий порядок організації місцевого самоврядування… в окремих районах Донецької та Луганської областей". Пропонується затвердити положення, що "виключно згідно з цим Законом визначається особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО", повідомляє "Радіо Свобода".

Ще одне положення про тимчасовість – "на період дії особливого порядку місцевого самоврядування" - Медведчук пропонує прибрати зі статті 2 закону. У прикінцевих положеннях документа Медведчук пропонує закріпити "формулу Штайнмаєра".

Більш того, пропонується виключити п. 4 ст. 10, де містяться положення про "виведення усіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України" та "дотримання принципів політичного плюралізму і багатопартійності, рівності прав і можливостей участі у виборчому процесі".

Раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що закон про особливий статус Донбасу автоматично продовжувати не будуть. Закон діє до 31 грудня 2019 року. Буде новий закон, який парламент має розробляти у тісній співпраці і публічному обговоренні із суспільством.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях прийняли у вересні 2014 року. Документ набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. Верховна Рада продовжила дію документа 6 вересня 2017 року.

Стаття 10 документа передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Проте особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуде чинності тільки після "виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".