UA / RU
Підтримати ZN.ua

Медведчук на зустрічі з Путіним похвалив російську вакцину від COVID-19 – «перевірив особисто»

Росія тестувала вакцину на десятках добровольців замість десятків тисяч осіб. Без масштабних досліджень говорити про її ефективність та безпечність зарано.

Народний депутат, голова політради партії «Опозиційна платформа-За життя» Віктор Медведчук знову зустрівся з президентом Росії Владіміром Путіним.

За словами Медведчука, відпочиваючи з родиною в анексованому Криму, він вакцинувався російською вакциною від COVID-19. Сім'я і він сам «добре перенесли» щеплення, стверджував політик у коментарі «ТАСС».

«Я цю вакцину перевірив на собі. Відпочиваючи в Криму в серпні місяці, вакцинувалися я, дружина Оксана, наш син Богдан, і дуже добре її переніс», - заявив Медведчук.

Політик стверджує, що ані в нього, ані у дружини і дитини «не було температури, жодних ускладнень, дуже легко перенесли, для фізичного стану просто непомітно», пишуть «РИА Новости».

«І я вважаю, що це найефективніший засіб на сьогодні у боротьбі з коронавірусом», - додав він.

2 серпня Медведчук з дружиною Оксаною Марченко поїхали на окупований півострів. У поїздці їх супроводжували співробітники Управління поліції охорони фізичної безпеки НПУ Сергій Засенко, Владислав Галішин і Григорій Чалий. Усі троє під час поїздки начебто перебували у відпустці. У Криму Медведчук, імовірно, також зустрічався з Путіним.

Читайте також: Вакцина AstraZeneca проти COVID-19 може бути готова до кінця року – WSJ

Нагадаємо, провідні світові інститути та лабораторії розробляють близько 150 вакцин від коронавірусу, майже 40 з них знаходяться на заключних стадіях клінічних випробувань.

11 серпня президент РФ Владімір Путін оголосив, що Росія першою у світі зареєструвала вакцину від коронавірусу, розроблену московським Інститутом Гамалії. За словами голови МОЗ РФ Міхаіла Мурашка, вакцина показала високу ефективність і безпеку.

Однак західні вчені наголошують, що випробування експериментальної вакцини на десятках тисяч осіб - єдиний спосіб визначити, працює вона чи ні. У Росії ж вакцину поки що протестували лише на десятках людей.

Оголошення Путіна викликало тривогу серед світових експертів в області охорони здоров'я. Вони кажуть, що Росія ще не провела масштабних випробувань вакцини, які дозволили б отримати дані про її ефективність та безпечність.

Голова робочої групи з коронавірусу при уряді Великої Британії Кейт Бінгхем заявила, що на Заході не можуть схвалити російську вакцину від COVID-19, оскільки дані, що доводять її ефективність, відсутні.

МОЗ РФ назвав ці сумніви безпідставними. А вже 8 вересня сибірський інститут вірусології «Вектор» заявив про успішне випробування другої потенційної вакцини від COVID-19.