UA / RU
Підтримати ZN.ua

Матеріали «Урядового кур’єру» цензурують в інтересах «Слуги народу» – Рух Чесно

Особливо це стосується так званої «містобудівної реформи» законопроект якої засудили навіть в ЄС.

Матеріали на сайті видання «Урядовий кур’єр» редагують в інтересах керівництва партії «Слуга народу». Зокрема в статтю про містобудівний кодекс внесли зміни, видаливши із неї критику ініціативи, натомість матеріал доповнили додатковими коментарями голови партії “Слуга народу” та голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олени Шуляк, яка лобіює так звану «містобудівну реформу, яку розкритикували навіть в Європарламенті, пише Рух «Чесно».

Матеріал зник із сайту «Урядового кур’єру» ще в квітні, в розпал дискусій щодо законопроєкту. Тоді Рух ЧЕСНО звернув на це увагу і написав низку запитів до Кабміну та “Урядового кур'єра”. Лише в червні громадська організація отримала відповідь від головного редактора видання Сергія Браги щодо причин зникнення статті.

“Редакція газети наразі закінчує доопрацювання матеріалу, присвяченого розробленню Містобудівного кодексу й відповідно у найближчі строки після підготовки матеріалу буде опубліковано”, — зазначив він.

Текст публікації дійсно згодом з’явився на сайті “Урядового кур'єра”. Як виявилось за два місяці із статті зник коментар представниці Асоціації міст України Оксани Продан та частина тези, на якій наголошувала заступниця голови Архітектурної палати України Анни Кирій і яка завершувала матеріал. Натомість з’явились цитати від Олени Шуляк. Також змінився і заголовок матеріалу: із “Містобудівний кодекс вирішить спірні питання” на «Містобудівний кодекс. Чи ухвалять документ до початку масштабної відбудови”.

«Можна зробити висновок щодо того, кому було вигідне таке цензурування. Рух ЧЕСНО знає про неодноразові спроби Олени Шуляк впливати на контент у ЗМІ. На щастя, у більшості випадків редакції витримують тиск із боку голови провладної партії. Цензура в демократичному суспільстві неприйнятна і має жорстко і безкомпромісно викорінюватися», — прокоментувала ситуацію лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Читайте також: Понад 60% журналістів вважають однією із форм цензури єдиний телемарафон — опитування

В Русі «Чесно» також зазначили, що із сайту Interfax нещодавно зник матеріал про те, що представників громадських організацій не допустили на зум-захід із представниками Ради Європи, де мали обговорювати вищезгаданий законопроєкт. Тоді до конференції допустили лише політиків та чиновників, які запевняли західних колег у тому, що законопроєкт 5655 якісний і на часі для відбудови країни.

Нагадаємо, що Європарламент у своїй резолюції «Стала відбудова та інтеграція України в євроатлантичне співтовариство» від 15 червня закликав президента України Володимира Зеленського не підписувати сумнівний містобудівний законопроєкт №5655. 

У відповідь голова ВРУ Руслан Стефанчук надіслав листа до голови Європарламенту, в якому закликав переглянути позицію щодо закону про містобудівну реформу, запевнивши, що він є "частиною зусиль" партії влади щодо майбутнього відновлення України, а його авторка Олена Шуляк поставила свою репутацію в один ряд із репутацією країни. 

Обурені таким нахабним просуванням завідомо шкідливих для України змін до законодавства громадські організації, ЗМІ та асоціації виступили із зверненням до голови Європарламенту Роберти Мецоли із прохання залучити їх до обговорення законопроєкту № 5655 на рівні Європарламенту, якщо такі відбудуться, аби висвітлити позицію опонентів «реформи».