UA / RU
Підтримати ZN.ua

Масштаби не скорочуються, номенклатура розширюється: Бутусов проаналізував допомогу Україні від США

Проте суттєвого розширення постачань можна чекати не менш ніж через рік, адже американці лише нарощують виробництво.

Військова допомога Україні з боку США за останні пів року не скоротилась, а навпаки лише стала стабільнішою, а номенклатура наданого озброєння розширилась. Про це написав військовий журналіст Юрій Бутусов у своєму Telegram, проаналізувавши постачання з 14 жовтня 2022 року до 3 травня 2023 року.

Журналіст підрахував, у перші 8 місяців сума склала 18,2 млрд доларів США, а в наступні 7 місяців – додали 17,5 млрд. Тобто масштаби допомоги не скорочуються, а Україна отримала озброєння на суму більше ніж будь-яка країна НАТО. 

«Поставки важких озброєнь стають збалансованими – крім артилерії, американці почали постачання одних з найдорожчих своїх наземних систем озброєння – зенітно-ракетних систем Patriot, танків Abrams. США почали постачання усіх основних видів озброєння своїх наземних сил до України, тобто почали комплексне переозброєння наших сил оборони», – написав Бутусов, додавши також про важливість постачання тактичних машин Avenger для безпосереднього прикриття військ. До того ж США мають ремонтне обладнання і боєприпаси і до машин Avenger, і до ЗРК Patriot.

Читайте також: Білий дім про допомогу в підготовці Сил оборони до контрнаступу: Ми "зробили все можливе"

Щоправда, за цей час дещо скоротились обсяги постачань 155-мм снарядів, адже США не мають їх запасів і лише розгортають виробничі потужності. Але зменшення постачання снарядів, за його словами, компенсується розширенням номенклатури інших засобів ураження та високоточної зброї, закупівлі артилерійських та танкових снарядів радянського зразка. А зменшення постачання самих гармат пояснюється збільшенням постачання гармат від інших країн НАТО.

Також він повідомив, що США стабільно постачають Україні повноцінні комплекти техніки для загальновійськового наземного бою: танки, БМП, БТР, БА, інженерна техніка усіх типів, командно-розвідувальні машини, логістичне забезпечення, транспортування. За перші 8 місяців війни США поставили до України як мінімум 1574 бойових броньованих та неброньованих військових машин різних типів, а за останні 7 місяців – 2567 бойових броньованих.

Крім того, американці нарощують постачання дронів різних типів, зокрема розвідувальних квадрокоптерів та розгортають їх виробництво.

«США взяли стратегію за якісне та комплексне переозброєння України, але військова промисловість та обмежені запаси озброєння не дозволять найближчим часом створити кількісну перевагу в озброєнні над РФ. Розгортання військової промисловості дозволить збільшити поставки критично важливих засобів ураження не раніше ніж за 1-2 роки. Тому Україна має навчатись застосуванню зброї НАТО, та застосовувати тактику, яка сприяє зберіганню живої сили та бойової техніки на період, поки НАТО не почне збільшувати поставки критично важливих засобів ураження та дронів», – написав Бутусов.

Читайте також: Зеленський: Україна отримає від Заходу літаки після контрнаступу

Нагадаємо, за інформацією Associated Press, 9 травня США оголосять про новий пакет військової підтримки України вартістю 1,2 млрд доларів.