Корупційний скандал, що вибухнув у Криму, можна вважати своєрідним закінченням "квітково-цукеркового" періоду у відносинах Москви з її маріонетковою владою в анексованій республіці. Хвиля затримань, арештів і відставок в "уряді" Аксьонова - демонстративно засвічений привід для пояснення дій Москви щодо зміни "караулу" біля керма півострова, що й прогнозувалося ще рік тому.
Як пише в статті на DT.UA Валентина Самар,жодних ілюзій з приводу чесності членів команд Аксьонова і Константинова в Кремля не було - їхня корумпованість і величезні борги якраз і були тією великою людською слабкістю, яка допомогла чекістам правильно розписати ролі місцевих політиків у сценарії прикриття спецоперації з окупації Криму. Питання було тільки в часі й відмашці Володимира Путіна федеральним силовикам, у яких уже давно накопичився не один десяток задокументованих кримінальних епізодів на недоторканних "героїв" і їхнє оточення. Ще на початку року кримське джерело повідомляло, що на Аксьонова у ФСБ є 12 справ. Але його "дах" у тому ж відомстві поки що не дає їм ходу.
"Та бешкетування кримських намісників зазіхнуло на святе - на великі гроші, точніше, на повноваження розпоряджатися ними з користю для себе. На думку людей, що вміють зіставляти факти в їхній послідовності, в основі нинішнього кадрового скандалу змагання кількох груп у Москві за право модерувати потоки коштів федеральних цільових програм (ФЦП), запланованих на розвиток Криму до 2020 р. У результаті цієї підкилимної боротьби російських важковаговиків, у яких під ногами плутаються звиклі за рік до дарівщини й безкарності кримські "герої", що давно відіграли відведену їм роль, "державне утворення Республіка Крим" втрачає останні ознаки своєї і без того уявної самостійності", - пише автор.
Детальніше про нинішню ситуацію в Криму читайте в статті Валентини Самар Як підштовхнути маврів до виходу? У свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".