«Звичайно можна придумати якусь фантасмагорію, але її ще потрібно довести», - сказав він журналістам у п'ятницю, 1 квітня, після виходу з Головного слідчого управління Генеральної прокуратури.
«З того, що я бачу, і як працюють слідчі, а я в цьому трохи розбираюся, я не відчуваю...» - прокоментував хід слідства Є.Марчук.
При цьому він підкреслив, що підписував протокол про нерозголошення ходу слідства, тому не може відповісти на питання журналістів про те, які питання йому ставив слідчий, і якими темами він цікавився.
Водночас, він уточнив, що під час слідства відповідав на питання не тільки за той період, коли він обіймав посаду секретаря РНБО. «Слідчий ставить питання, які вважає необхідними для розкриття істини», - підкреслив Є.Марчук, додавши, що ці питання стосуються також більш раннього періоду, ніж вбивство Г.Гонгадзе, але не більш пізнього.
При цьому він відзначив, що слідчий ставить питання, які стосуються періоду, коли він очолював СБУ. «Абсолютно нормальне слідство», - сказав Є.Марчук.
Він підкреслив, що поки що йому не відомо, чи заплановано якісь очні ставки за його участю і кого можуть запросити на такі очні ставки. Є.Марчук також не уточнив, коли наступного разу прийде на допит. За його словами, у нього є домовленість зі слідчим, що в понеділок наступного тижня вони зідзвоняться і слідчий призначить йому час приходу до прокуратури.
При цьому екс-голова РНБО також повідомив, що поки що не оформив офіційно свою заяву до слідчого, про яку заявляв раніше.
Раніше Є.Марчук заявляв про наміри домагатися в рамках слідства у справі про вбивство Г.Гонгадзе розслідування діяльності групи фальсифікаторів, метою якої було показати його замовником злочину.
Є.Марчук з 1963 року працював у КДБ СРСР. У 1991-1994 - голова Служби безпеки України, потім - віце-прем'єр, перший віце-прем'єр, а в 1995-1996 - прем'єр-міністр України. У 1999 році балотувався в президенти України, однак у проміжку між першим і другим туром був призначений секретарем РНБО. З червня 2003 року по вересень 2004 року - міністр оборони.
За матеріалами Інтерфакс-Україна