UA / RU
Підтримати ZN.ua

Макрон все ще вважає українців та росіян "братніми народами". В МЗС нагадали про події, які свідчать про протилежне

У Києві таку позицію вважають щонайменше недоречною. 

Президент Франції Еммануель Макрон не вважає дії росіян в Бучі та інших населених пунктах України, які деякий час перебували під їх окупацією, геноцидом. Він назвав це воєнним злочином. Свою "обережну" позицію президент пояснив в інтерв'ю CNN тим, що йдеться нібито про "два народи (росіяни та українці) – брати". 

"Я буду обережний із такими термінами сьогодні, тому що ці два народи (росіяни та українці) – брати. Я хочу продовжувати намагатися, наскільки можу, зупинити цю війну та відновити мир. Я не впевнений, що ескалація риторики служить цій справі", – сказав Макрон під час того інтерв'ю.

В МЗС України не забарилися з відповіддю. Речник відомства Олег Ніколенко пояснив президентові Франції, чому його слова про братні народи - неправда. В коментарі УП він зауважив, що наша сторона розчарована позицією Макрона щодо геноциду, а слова про "братні народи" там вважають недоречними. 

"Небажання президента Франції Еммануеля Макрона визнати геноцид українців після усіх відвертих заяв російського керівництва та злочинних дій російських військових розчаровує. Україна та Росія історично близькі з об’єктивних причин, але міф про два братських народи Росії та України почав руйнуватися після окупації Криму та агресії на Донбасі у 2014 році. Тоді російські "брати" нібито прийшли захищати російськомовне населення. Але за вісім років вбили 14 тисяч українців, - сказав Ніколенко. - Цей міф остаточно зруйнувався, коли перші російські ракети полетіли на українські міста в лютому. "Братній" народ не вбиває дітей, не розстрілює цивільних, не ґвалтує жінок, не калічить літніх людей та не знищує будинки іншого "братнього" народу. До звірств проти беззахисних людей не вдаються навіть найзапекліші вороги". 

Ніколенко додав, що сьогодні для того, аби й далі вести діалог про "два братні народи", немає ні моральних прав, ні реальних підстав.

Читайте також: ООН, ПАРЄ та інші: ВР проситиме міжнародні організації визнати події в Україні геноцидом

Варто зазначити, що в перші дні після того, як світ ознайомився з наслідками російської окупації в Бучі, президент США Джо Байден також називав це воєнними злочинами. Проте сьогодні він вперше визнав, що йдеться таки про геноцид.