UA / RU
Підтримати ZN.ua

Макрон перевертає драбину ескалації: генерал Яковлефф назвав позитивні наслідки заяв про відправку військ в Україну

Не обов'язково посилати сили союзників для допомоги ЗСУ на полі бою, але у західних столицях повинні повірити, що цей варіант є реальним. 

Президент Франції Еммануель Макрон — "складний хлопець", який "придумує великі речі". Іншим їх потрібно самостійно ставити у контекст та навчитися розуміти, заявив ексзаступник начальника штабу Об'єднаних сил НАТО у Європі Мішель Яковлефф. Під час інтерв'ю "Суспільному" він висловив припущення, що французький лідер намагається "перевернути драбину ескалації", на якій раніше перший крок завжди робив диктатор Владімір Путін. 

"У нас більше не повинно бути цього табу. Це не означає, що ми це зробимо. Я впевнений, що зараз немає жодного плану це зробити. Але просто сказати Путіну: "Це не табу", — пояснив експерт мету заяв Макрона про відправку військ в Україну. — Зараз ми цього не робимо, тому що цього не вимагають обставини. Але це не те саме, що ми цього не робимо, тому що в принципі ніколи не зробимо. Тому я думаю, що це послання для Путіна, а не попереднє сповіщення про розгортання". 

Яковлефф назвав кілька причин, чому висловлювання Макрона є корисними. По-перше, вони змогли розлютити росіян та звести їх з розуму, що є свідченням того, що французький лідер "вдарив" у правильне місце. І, по-друге, усі європейські країни повинні повірити нарешті в те, що ця війна насправді зможе дійти до відправки в Україну військ НАТО. Але в найближчому майбутньому, впевнений Яковлефф, цього не станеться. 

"Не бачу, щоб це сталося. Але віддаю перевагу, щоб усі європейці казали: "Ми не прагнемо, щоб це сталося, але ми б хотіли, щоб ми були готові зробити це, якщо знадобиться. І це відрізняється від поточного меседжу, який полягає в тому, що ми ніколи цього не зробимо", — пояснив генерал. 

Читайте також: "Багато слів не потрібно": Макрон нагадав Путіну, що не лише у Росії є ядерна зброя

Нагадаємо, зараз серед союзників тривають палкі дискусії про ймовірну відправку в Україну в майбутньому військ НАТО. Деякі партнери погодилися, що про їх участь в бойових діях мови бути не може, втім, в нашій державі вони можуть займатися іншим, наприклад, посиленням ППО, розмінуванням або ж навчанням ЗСУ безпосередньо на місці. Остання пропозиція зацікавила українського президента Володимира Зеленського, який, всупереч цьому, заявив, що "французькі солдати можуть залишатися вдома", поки Україну тримається.