UA / RU
Підтримати ZN.ua

Маккейн звинуватив Путіна у прагненні домінувати в Україні

Сенатор закликає США "пристосуватися до реальності реваншистської Росії", яка "готова використовувати силу як основний інструмент для досягнення своїх неоімперських цілей".

Американський сенатор-республіканець Джон Маккейн вважає, що США та їхні європейські партнери визнають провал мінських домовленостей, але відповідають на це "порожньою риторикою". У свою чергу, президент Росії Володимир Путін не хоче дипломатичного вирішення конфлікту і прагне домінувати в Україні.

Про це Маккейн написав у статті для газети The Washington Post.

"Лідери України описують стратегію президента Росії Володимира Путіна як у (комп'ютерній - ред.) грі Pac-Man – укус території Україним за укусом досить невеликими порціями, щоб не викликати масштабної міжнародної реакції. Але в цей момент має стати очевидно всім, що Путін не хоче дипломатичного вирішення конфлікту. Він прагне домінувати в Україні", - зазначив Маккейн.

Сенатор закликає США "пристосуватися до реальності реваншистської Росії", яка "готова використовувати силу як основний інструмент для досягнення своїх неоімперських цілей".

Маккейн ще раз повторив свій заклик до президента Обами надати Україні сучасну оборонну зброю.

"Якщо українцям буде надана необхідна допомога і для російських військ, які вдерлися в їхню країну, зросте вартість агресії, Путін буде змушений визначатися, як довго він зможе витримати війну, якої, як він говорить своїм людям, не відбувається", - уточнив Маккейн.

Нагадаємо, 26 березня Сенатом США одноголосно була прийнята резолюція (S. Res. 72) із закликом до президента США Барака Обами прискорити передачу оборонного летального озброєння Україні.

15 травня комітет з питань збройних сил Сенату США ухвалив проект нового оборонного бюджету країни на 2016 фінансовий рік, який передбачає надання військової допомоги Україні на суму 300 млн доларів.

16 травня Палата Представників США схвалила законопроект про оборонний бюджет США на новий фінансовий рік, що передбачає фінансування поставок летального зброї Україні, проте Адміністрація президента США вже повідомила про намір накласти вето на цей законопроект, коли він потрапить на підпис главі держави.

19 червня Сполучених Штатів Америки переважною більшістю голосів дозволили надавати Україні летальна озброєння.