Сенатор США Джон Маккейн відмовився від пропозиції стати членом Дорадчої міжнародної ради реформ при президенті України.
"Я вважаю за честь бути запрошеним вступити в Дорадчу міжнародну раду реформ, форум для обговорення шляхів забезпечити територіальну цілісність і безпеку України, а також підтримку демократичного майбутнього країни перед обличчям агресії Росії. Тим не менш, відповідно до положень Конституції США щодо взаємодії членів Конгресу з урядами інших країн, я зобов'язаний відхилити запрошення", - йдеться в повідомленні, опублікованому на офіційному сайті американського політика в ніч з четверга на п'ятницю, 15 травня.
При цьому Маккейн стверджує, що продовжить підтримувати Україну у протистоянні з Росією.
"Я пишаюся тим, що я друг України в її боротьбі з Володимиром Путіним, який шматує суверенну націю. Як я і робив з перших днів Майданівських протестів, я продовжу робити все, що я можу, щоб зупинити агресію Володимира Путіна, яка не слабне, і буду стояти пліч-о-пліч з вільною Україною, підтримуючи зусилля нової ради, уряду та народу України в складні часи", - наголошується в повідомленні.
13 лютого 2015 року президент України Петро Порошенко своїм указом заснував Міжнародний рада реформ, головою якого призначив екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Серед інших, пропозиції стати його членами отримали ряд відомих іноземних політиків: Карл Більдт, Елмар Брок, Мікулаш Дзурінда, Андрюс Кубілюс, Андерс Ослунд, Яцек Саріуш-Вольський, і Джон Маккейн.
У четвер, 14 травня, Саакашвілі зазначив, що Джон Маккейн "дав принципову згоду" на входження до складу ради. Крім того, за його словами, "великий друг України, колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський висловив бажання увійти до ради".
Маккейн підтвердив отримання запрошення, уточнивши при цьому, що він "з радістю зробив би щось, що допомогти Україні", однак повинен "переконатися, що це відповідає правилам Сенату".