Зі 147 народних депутатів України, які орендують житло за держкошти, 81 парламентар має на власних рахунках понад 1 млн грн, повідомили у “Комітеті виборців України”. Водночас найбільше таких депутатів-мільйонерів з орендованим житлом входять до фракції “Слуги народу” – їх 67.
Ще по четверо таких парламентаріїв є членами груп “За майбутнє” та “Довіра”. Двоє депутатів-мільйонерів, що орендують житло, є позафракційними, двоє – члени “Європейської солідарності”, один – член “Батьківщини”, один – член “Опозиційної платформи - За життя”.
Серед найбагатших парламентаріїв, які орендують житло за державний кошт:
- Олег Воронько зі “Слуги народу”, який задекларував 129 млн грн;
- позафракційний Сергій Магера – 25,5 млн грн;
- Остап Шипайшло зі “Слуги народу” – 22,5 млн;
- Олександр Трухін зі “Слуги народу” – 20,9 млн;
- Анатолій Урбанський з групи “За майбутнє” – 19,8 млн;
- Олександр Пономарьов з ОПЗЖ – 19,3 млн;
- Олег Мейдич з “Батьківщини” – 14 млн;
- Валерій Лунченко з “Довіри” – 12,8 млн;
- Степан Чернявський зі “Слуги народу” – 11,5 млн;
- Павло Павліш зі “Слуги народу” – 10,8 млн.
“На думку Комітету виборців Верховній Раді варто відмовитися від практики виплати коштів для народних депутатів на оренду житла. Абсолютна більшість депутатів, які отримують такі кошти, могли б оплачувати винайм житла самостійно. Розмір заробітної плати народного депутата дозволяє оплачувати оренду квартири в м. Києві без допомоги коштів платників податків. Законодавчі норми щодо компенсації депутатам коштів на винайм житла є пережитком минулого, від якого варто відмовитися”, – заявив голова КВУ Олексій Кошель.
Згідно з ч. 1 ст. 35 Закону “Про статус народного депутата України” у витратах на забезпечення діяльності Верховної Ради передбачаються кошти на оренду житла або винайм готельного номера. Гроші на житло парламентаріям видаються кожного місяця за кошторисом, встановленого Радою для вказаних цілей. Отримувати такі кошти мають право народні депутати, в яких немає житла у Києві, а самі вони зареєстровані на відстані понад 30 км від столиці.
Раніше повідомлялося про те, що з початку роботи Верховної Ради дев’ятого скликання народні депутати зареєстрували 2 997 законопроєктів. У КВУ назвали десятку парламентаріїв, які реєструють найбільше документів. Вказано, що деякі депутати вносять до парламенту нові проєкти законів фактично щотижня.