Як повідомляє «Хартыя 97», Д. Ус був звільнений ввечері в суботу, 1 жовтня. У відповідь на поздоровлення у зв'язку із звільненням, політв'язень відповів, що «вітати його немає з чим, поки не звільнені всі політв'язні», і що він має намір брати участь у кампанії з їх звільнення.
Своє звільнення Дмитро Ус пов'язує з твердою позицією з боку США і ЄС, які вимагають звільнення всіх політв'язнів.
Дружина Д. Усса, Євгенія, повідомила, що її чоловік вже повернувся додому, і підкреслила, що ніяких прохань про помилування він не писав. За її словами, Д. Усса «звільнили дуже швидко: протягом півгодини віддали особисті речі, паспорт і випустили з республіканської тюремної лікарні» в Мінську.
Д. Ус був визнаний винним в організації масових заворушень у Мінську, що відбулися 19 грудня 2010 незабаром після президентських виборів. За цією ж статею були засуджені до позбавлення волі й інші екс-кандидати в президенти Білорусі - Андрій Санніков і Микола Статкевич.
На саміті учасників програми ЄС «Східне партнерство» у Варшаві, що відбувся 29-30 вересня, звільнення всіх білоруських політв'язнів було висунуто в якості однієї з умов співпраці Брюсселя з Мінськом. Позиція ЄС щодо Білорусі була підкреслена в жорстких заявах в декларації, прийнятій за підсумками саміту. Зокрема, ЄС висловив «глибоку стурбованість погіршенням ситуації з правами людини і дотриманням законів у Білорусі» і закликав владу у Мінську негайно звільнити і реабілітувати всіх політичних ув'язнених.