UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко пожертвував демократією заради стабільності

Про західну боротьбу за демократію Лукашенко відгукується вороже, звинувачуючи Америку в «подвійних стандартах». «Ви бандити. Демократичні бандити, - звертається білоруський президент до Заходу, - Ви вбили тисячі, а може й мільйони людей в Іраку і Афганістані. Я кожен день терплю, як Захід насаджує мені демократію кийком по голові. Кому потрібна така демократія?» Лукашенко впевнений, що в країні важливо підтримувати стабільність.

Кажуть, що про людину можна судити по справах компанії, якою він керує, пише в The Independent співвласник видання російський опозиційний мільярдер Євген Лебедєв. Якщо так, то від президента Білорусії Олександра Лукашенка, який беззмінно обіймає свою посаду протягом 18 років, явно виходять тривожні сигнали. Так, він підтримує Башара Асада, вважаючи його «європейською цивілізованою людиною», і пишатися тим, що був особисто знайомий з полковником Каддафі і Саддамом Хусейном.

- Лукашенко оцінив своє відставання від Леніна і Сталіна: Ще топати і топати

Про західну боротьбу за демократію Лукашенко відгукується вороже, звинувачуючи Америку в «подвійних стандартах». «Ви бандити. Демократичні бандити, - звертається білоруський президент до Заходу, - Ви вбили тисячі, а може й мільйони людей в Іраку і Афганістані. Я кожен день терплю, як Захід насаджує мені демократію кийком по голові. Кому потрібна така демократія?»

Лукашенко впевнений, що в країні важливо підтримувати стабільність. Падіння Радянського Союзу, на його думку, є яскравим прикладом того, як ця стабільність не підтримується.

«Це були жахливі роки анархії, і не тільки в Росії», - говорить білоруський президент, переходячи до своєї улюбленої теми: «Мені не потрібна ваша демократія! Білорусії не потрібна демократія, якщо не має економіки. Якщо людина не може працювати в своїй країні і гідно заробляти, якщо вона не може купити ділянку землі, побудувати будинок, посадити дерево, виростити дітей, тому що боїться пустити їх за поріг».

Лукашенко «поняття не має» про придушення свободи слова в країні, пише The Independent. Коли його запитали про випадок журналістки «Нової газети» Ірини Халіп, яку тримали під домашнім арештом у Білорусії два роки, він сказав, що «в перший раз про це чує».

У Білорусії при його правлінні все було в порядку з економікою, пише автор статті. Це була одна з найсильніших радянських республік, а в 2005 році МВФ підтвердив, що за останні сім років кількість бідних скоротилася вдвічі. Охорона здоров'я та освіта безкоштовні.

Всього цього також вдалося домогтися радянським шляхом: зберігаючи 80 відсотків промисловості і 75 відсотків банків під контролем держави. Опинитися в Білорусії сьогодні - все одно, що повернутися назад у СРСР, пише Лебедєв.

У Мінську як і раніше стоять пам'ятники Леніну. Лукашенко був єдиним членом Верховної Ради в Білорусії, який був проти від'єднання від СРСР. За його словами, розвал Радянської імперії був «катастрофою».

Лукашенко не заперечує схильності його режиму до контролю. Але наполягає, що він не диктатор: «Все це брехня, неправда». Він зізнався, як вимотує, «коли відповідаєш за все».

Про своє право на правління він говорить: «У президента є - а в мене це було ще до того, як я став президентом - це особливе ставлення до народу, зв'язок, заснований на почуттях. Навіть якщо я спробую обдурити народ, він це зрозуміє, як і я розумію народ. Це у мене, мабуть, від Бога. Народ відчув моє бажання допомагати і оцінив його».

При цьому Лукашенко впевнений, що всі його дії були бездоганні. «У мене не було систематичних помилок, принаймні я їх не пам'ятаю», говорить він журналісту. !zn

Читайте також:

Лукашенко пообіцяв повернути Грузію в СНД

Лукашенко розповів, як відмовився від хабара в 5 млрд доларів

Лукашенко захоплений Саакашвілі: визнати свою поразку - дорогого коштує