Про це у коментарі ZN.UA заявив політичний оглядач Роман Яковлевський.
Білоруські експерти, з якими розмовляв ZN.UA, все ж схильні вважати, що Євросоюз задовольниться звільненням політичних опонентів режиму й не нарощуватиме тиску на владу, використовуючи всі важелі тиску - відмовляючи в наданні кредитів, обмежуючи імпорт вироблених в Білорусі нафтопродуктів і т.д .
«Режим неможливо реформувати, і жодних чесних виборів за Лукашенка не може бути за визначенням. Як на мене, вимогу реабілітувати політв’язнів і провести чесні вибори було спеціально завищено, аби послати меседж номенклатурі», - сказав Р. Яковлевський.
Незважаючи на зростання невдоволення в білоруському суспільстві, все ж малоймовірно, що найближчим часом доля Білорусі буде вирішуватися на вулиці. На думку експертів, набагато більшу роль може зіграти оточення Лукашенка, де йде непомітний процес «бродіння»: складна фінансово-економічна ситуація не може не впливати на номенклатуру.
«Уже той факт, що Олександр Лукашенко робить ставку на силовий блок, свідчить: він боїться номенклатурної змови більше, ніж білоруського «майдану», - вважає Р. Яковлевський. Інше питання, коли це невдоволення сягне критичної маси. До того ж у білоруському істеблішменті не видно постатей, які можуть скласти реальну конкуренцію бацькові: Лукашенко постарався зробити все, щоб довгі роки одноособово залишатися на владному олімпі.
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Володимира Кравченка «Білоруська дилема Євросоюзу».