UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко заявив, що Порошенко давно знав про затримання Шаройко

Президенти ще в ОАЕ домовилися не надавати справі розголосу.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що обговорював питання "українських шпигунів" із Петром Порошенком під час зустрічі в Об'єднаних Арабських Еміратах на початку листопада. Лукашенко додав, що саме тоді було прийнято рішення не надавати справі розголосу.

Як пише БЕЛТА, білоруський президент зазначив, що був у курсі ситуації з самого початку.

"Він (Порошенко) мені поставив це питання. І я йому відповів фактами. Я йому зізнався, що з першого до останнього дня операції з нейтралізації шпигунської мережі був в курсі. Така практика - голова КДБ мені доповів одразу", - сказав Лукашенко.

Він обурився, що саме українська сторона порушила домовленість про замовчування інциденту.

"Вони підняли гвалт, все було виплеснуто в засоби масової інформації. Що мені залишалося робити? Я скасував своє рішення і сказав викласти деякі факти в ЗМІ, щоб люди розуміли, що ми не нагнітаємо ситуацію у відносинах з Україною. І ми показали. Цей чоловік зізнався, де працював, як працював. Купа матеріалів додатково є. Не знаю, навіщо був потрібен цей скандал. Але вони порушили нашу домовленість", - заявив Лукашенко.

За його словами, у справі не варто шукати ніякого московського сліду, оскільки його там немає. Білоруський президент вважає, що журналістське прикриття використовують багато країн

"Я вже з цим стикався багато разів. Але як зрозуміти білоруса, який за копійки працював на іноземну, нехай навіть і не зовсім чужу, розвідку?" - обурився Лукашенко.

Як повідомлялося, 17 листопада стало відомо про те, що 25 жовтня в Мінську був затриманий власний кореспондент "Українського радіо" Павло Шаройко.

Офіційний представник Комітету держбезпеки Білорусі Дмитро Побяржин 20 листопада повідомив про те, що КДБ затримав Шаройка за звинуваченням у "створення в республіці агентурної мережі".

За його словами, журналіст визнав, що є кадровим співробітником розвідки України, а координацію його розвідувальної діяльності нібито здійснював радник посольства України в Білорусі Ігор Скворцов, у зв'язку з чим він був оголошений персоною нон грата.

У відповідь Україна вислала працівника білоруського посольства з країни.