UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукаш розповіла західним дипломатам, що репресивні закони "чорного четверга" м'якші за європейські

Голова Мін'юсту зазначила, що кримінальну відповідальність за екстремізм введено в Німеччині, Франції, Іспанії, Польщі, Словенії та інших країнах.

Екстремістські дії в Україні набули загрозливого характеру. Про це на 3.

За словами Лукаш, те, що відбувається в останні дні у Києві, це вже не мирний протест. Вона висловила жаль, що опозиція не відсторонюється від цих процесів. Коментуючи закони про відповідальність за екстремістські дії, масові заворушення тощо, Лукаш зазначила, що нові норми українського законодавства відповідають законодавству Європи, США і Канади "за винятком того, що встановлюють більш м'яке покарання", передає Ліга.net.

За її словами, кримінальну відповідальність за екстремізм введено в Німеччині, Франції, Іспанії, Польщі, Словенії та інших країнах. "Термін у Франції тільки за підбурення до п'яти років, а якщо це призвело до масових протестів - до 30 років", - сказала вона.

Маски, за словами Лукаш, під час протестів заборонено у США, Канаді, Франції, Греції, Хорватії - в цілому, більш ніж у 15 країнах. За спорудження барикад і захоплення адмінбудівель у Франції карають позбавленням волі на термін до 15 років.

Звертаючись до дипломатів, Лукаш зазначила, що їм надано порівняльний аналіз українського законодавства та законодавства країн, які вони представляють. "Заяви представників деяких країн викликають як мінімум подив і свідчать про відсутність партнерства щодо рівноправного учасника міжнародних відносин. Багато заяв пролунали, коли текст законів ще не був опубліковано. Я їх ще не бачила, а деякі дипломати вже дозволили собі засудити. Принцип "не читав, але засуджую" є не партнерським", - сказала Лукаш, додавши, що сподівається, що це не свідчать про подвійні стандарти щодо України або про підтримку "радикальних опозиційних сил".

Нагадаємо, з сьогоднішнього дня набирають чинності репресивні норми законів, прийнятих Радою 16 січня. Зокрема, мова йде про закон № 721-VІІ "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" і процесуальних законів про додаткові заходи захисту безпеки громадян". Документ передбачає дозвіл на носіння зброї суддями, членами їхніх сімей та оточення, посилює вимоги до операторів з надання зв'язку та інтернету, вводить кримінальну відповідальність за наклеп та екстремізм, посилює вимоги щодо роботи ЗМІ. !zn