UA / RU
Підтримати ZN.ua

Луценко заявив, що Джо Байден і його син не порушували українських законів

Оточення Дональда Трампа цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що у нього немає жодних доказів про правопорушення з боку колишнього віце-президента США Джо Байдена і його сина Гантера, скоєних на території України. Про це він сказав в інтерв'ю агентству Bloomberg, опублікованому в четвер, 16 травня.

Син Байдена Гантер входив до складу ради директорів Burisma Group – однієї з найбільших приватних газових компаній в Україні. Будучи віце-президентом США Байден-старший в 2016 році проводив жорстку антикорупційну політику в Україні і в її рамках закликав до відставки чинного тоді генпрокурора Віктора Шокіна, який в тому числі розслідував діяльність Burisma.

"Гантер Байден не порушував жодних українських законів - принаймні, наразі ми не бачимо жодних порушень. Компанія може заплатити скільки завгодно своїй раді директорів", - сказав Луценко.

"Я не хочу, щоб Україна знову стала темою на президентських виборах США", - заявив Луценко, додавши, що планує надати генеральному прокурору США Вільяму Барру детальну інформацію про платежі ради директорів Burisma. Тоді американська влада зможе перевірити, чи платив Гантер Байден податки на доход в США.

В останні тижні Руді Джуліані, особистий адвокат Дональда Трампа, заявляв, що у Джо Байдена міг виникнути конфлікт інтересів, коли він змушував українських чиновників боротися з корупцією. За словами Джуліані, Байден міг намагатися допомогти бізнесу свого сина і Україна повинна провести розслідування.

Юрист планував відвідати Україну перед інавгурацією новообраного президента Володимира Зеленського, щоб обговорити з ним, зокрема, і "кейс Байдена". Проте пізніше Джуліані скасував поїздку, оскільки "виявив, що обраний президент оточений людьми, у яких є історія нечесного ставлення до президента США"."Ворогом Трампа", за словами юриста, є народний депутат України Сергій Лещенко. Джуліані вважає, що він допоміг Демократичній партії США під час президентських виборів в 2016 році, надавши "чорну бухгалтерію" Партії регіонів, в якій фігурував колишній глава виборчого штабу Трампа Пол Манафорт.

Як повідомляло DT.UA, оточення президента США Дональда Трампа цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, у наглядову раду якої входив син Джо Байдена, одного з можливих основних опонентів Трампа на виборах президента 2020 року. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології за часів Януковича з липня 2010 року до квітня 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні.

У грудні 2015 року кримінальну справу щодо Злочевського було передано з ГПУ до НАБУ, а в серпні 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила її, пославшись на недостатність зібраних слідством доказів.

У вересні 2016 року Печерський райсуд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру зняти з розшуку Злочевського.

У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття всіх справ в Україні щодо групи та її президента Миколи Злочевського. У 2018-му суд скасував закриття справи проти Злочевського.

Компанія Burisma в ході слідства оплатила донараховані фіскальними органами України 180 млн грн податків, від сплати яких вона раніше ухилилася, а також штрафні санкції.