UA / RU
Підтримати ZN.ua

Луценко вніс у Раду резолюцію недовіри Кабміну

Парламент готовий "немедленено" висловити недовіру уряду.

Лідер фракції "Блоку Петра Порошенко" Юрій Луценко вніс у Верховну Раду резолюцію недовіри Кабінету міністрів, підписану 158-ма народними депутатами, повідомляє LB.ua з посиланням на інформовані джерела.

Відповідну постанову вже зареєстровано у Раді під номером №4080. Її тексту поки немає.

Сам Луценко заявив в кулуарах про те, що він "впевнений, що до моменту мого виступу (з трибуни парламенту) підписів буде більше 150 і ці підписи я вручу головуючому Верховної Ради з пропозицією не відкладати це питання на розгляд комітету або що".

"Сьогодні, негайно приймати рішення про визнання діяльності уряду незадовільною, а також голосування резолюції про недовіру уряду. Іншого виходу з політичної кризи ми не бачимо", – наголосив Луценко, якого цитує прес-служба фракції.

Раніше стало відомо про те, що депутати "БПП", "Самопомочі" і "Батьківщини" зібрали достатню кількість підписів для внесення на розгляд Верховної Ради постанови про недовіру Кабінету міністрів.

"Вже є 159 підписів за постанову про недовіру Кабінету міністрів", - повідомив народний депутат від президентського "Блоку Петра Порошенко" Мустафа Найєм. Повідомлення з'явилося безпосередньо під час виступу з трибуни Ради прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

У свою чергу народний депутат Альона Шкрум ("Батьківщина") раніше заявила про те, що у вівторок депутатам не вистачить голосів за висловлення недовіри Кабміну.

"Останні новини – відставки сьогодні не буде", - написала депутат на сторінці в Facebook. На її думку, не будуть голосувати частина депутатів від "Опозиційного блоку", представники депутатської групи "Воля народу", частина групи "Відродження", а також половина позафракційних депутатів.

"Як на мене, все стає ясно. Без цього і, звичайно, "Народного фронту" – голосів не вистачає", - зазначила депутат.

Згідно з законом про Кабінет міністрів, резолюція недовіри вважається прийнятою, якщо за це проголосувало не менш як 226 депутатів. Якщо вона буде підтримана, уряд піде у відставку. Якщо достатньої кількості голосів не набереться, це питання можна буде піднімати до кінця поточної сесії парламенту.

Виступ глави уряду зі звітом про роботу за минулий 2015 рік проходить на тлі важливої заяви президента Порошенка про необхідність "тотального переформатування уряду". Глава держави вважає, що час для "повного перезавантаження" вже настав, і саме за Яценюком "залишається вибрати, в який спосіб краще" це здійснити.