UA / RU
Підтримати ZN.ua

Луценко вніс до Верховної Ради подання на трьох депутатів

Генпрокурор просить дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Вілкула, Дунаєва і Колеснікова.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва і Дмитра Колеснікова. Відповідні подання генпрокурор оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

"Як і обіцяв генеральний прокурор, з початком нового сезону у парламенті повторно подані подання на трьох народних депутатів - Вілкула, Дунаєва і Колеснікова. Регламентний комітет ВР має розглянути ці три подання, після цього вони мають бути винесені на голосування в зал парламенту разом із четвертим поданням на народного депутата Пономарьова, яке вже було розглянуто в комітеті", - написала у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

Нагадаємо, що в травні цього року Луценко вже вносив до парламенту подання на зняття недоторканності і притягнення до відповідальності депутата від фракції "Опозиційний блок" Дмитра Колеснікова. Його звинувачували у зловживанні службовим становищем на посаді голови Агентства держмайна, яке призвело до відчуження виробничого і лабораторно-побутового корпусу ДП "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади" в Дніпрі.

Правда через місяць комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради повернув подання на Колеснікова з аргументацією, що комітет "позбавлений можливості розглядати ці подання". З такою ж аргументацією було відхилено подання на колегу Колеснікова Олександра Вілкула, якого підозрюють у земельних махінаціях на посаді голови Дніпропетровської ОДА в 2011-2012 роках.

Луценко тоді підписав подання й на народного депутата з "Опозиційного блоку" Сергія Дунаєва. Згідно з текстом подання, Дунаєв подавав завідомо недостовірні відомості у декларації.

У червні Регламентний комітет Ради розглянув ще одне подання генпрокурора на депутата з групи "Воля народу" Олександра Пономарьова та визнав його невмотивованим, а докази – сумнівними. Його ГПУ підозрює в умисному перешкоджанні здійсненню журналістом професійної діяльності.