Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що українські олігархи мають неформальний вплив на різні правоохоронні органи. І цей фактор глава ГПУ, за його словами, змушений враховувати в роботі.
"Якщо економіка монополізована, то вона не може не відгукнутися в політиці й у силових органах. Ми, глави відомств, всі це розуміємо", - заявив Луценко в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ", опублікованому у вівторок, 11 вересня.
Керівник ГПУ зазначив, що як людина, яка прийшла в правоохоронну систему з політики, знає точно, "на які органи які олігархи більше впливають".
За словами Луценка, він змушений враховувати цей фактор у своїй роботі, зокрема, доручаючи розслідування тієї чи іншої справи різним слідчим органам.
"Якщо до мене приходить кримінальна справа, за якою "маячать" інтереси певної групи олігархів, то я повинен добре подумати і вирішити, якому максимально віддаленому від впливу цього олігарха органу доручити це... Є речі, які ми не говоримо вголос, але при цьому розуміємо: ось цей підрозділ, швидше за все, допустить виток. А ось тут справи йдуть інакше. Ну, так от вийшло... І щоб не втрачати часу, ми доручаємо це органу, який швидше піде у цій справі", - розповів генпрокурор.
При цьому він відмовився називати конкретні імена і підрозділи.
"На жаль, не наводитиму приклади, тому що слова генпрокурора, як правило, розглядаються під лупою. А часом – і підлягають судовому розгляду", - пояснив Луценко.
Він запевнив, що робить все, щоб ГПУ була "об'єктивним і неупередженим" органом, а також докладає зусиль для подолання впливу олігархів на правоохоронну систему в цілому.
"Чистимся, як можемо. Підвищуємо мотивацію підлеглих. І разом працюємо на результат. Об'єктивність і незалежність ГПУ тут ключовий фактор. І наполягаю на тому, що є неупередженоб людиною, в якої немає залежності від жодного з олігархів", - підкреслив генпрокурор.
Нагадаємо, Юрій Луценко очолював Міністерство внутрішніх справ з лютого 2005 по грудень 2006 в урядах Юлії Тимошенко, Юрія Єханурова і Віктора Януковича. З 19 грудня 2007 року по 29 січня 2010 року був міністром внутрішніх справ у другому уряді Юлії Тимошенко.
12 травня 2016 року Верховна Рада дала згоду на призначення Луценка генпрокурором. За проголосували 264 депутата. Після цього президент підписав указ про призначення, а сам Луценко прийняв присягу в залі парламенту. Вранці того ж дня Верховна Рада прийняла закон, який дозволив Луценку, в якого не було юридичної освіти і досвіду роботи в органах прокуратури, очолити ГПУ.