До закриття кримінальної справи проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса причетні народні депутати, заявив генеральний прокурор Юрій Луценко. В інтерв'ю виданню "Українська правда" він розповів про те, що Кернес домовлявся про допомогу у закритті справи, проте прізвищ депутатів генпрокурор не назвав.
"Я точно знаю, що пан Кернес проводив переговори з народними депутатами, щоб йому допомогли закрити цю справу", - заявив Луценко. На прохання назвати конкретні прізвища відповів: "Я не можу цього казати, докази ще не сформовані до кінця".
У той же час, за словами глави ГПУ, ніхто не приходив до нього особисто "домовлятися".
"Ні, я все-таки керівник правоохоронної системи, тому знаю трохи більше, ніж можу сказати. Слідкуйте, будь ласка, на наступних виборах, хто з нових обранців з'явиться на Харківському міському окрузі. Це буде вам відповідь на питання про те, хто це готував. Це такий подарунок до дня народження пана Кернеса", – сказав Луценко.
За даними видання, на наступних виборах до ВР по одному з округів Харкова може балотуватися депутат з фракції БПП Олександр Грановський.
На ремарку про те, що у справі сторону обвинувачення представляли 19 прокурорів, але жоден з них не з'являвся на засідання суду, генпрокурор зазначив: "Тому що всі вони повинні були готуватися до дебатів. Бути козлами відпущення, які просто сидять і дивляться на те, як суддя робить подарунок на день народження, ми не збиралися".
"Ми мали право, як і сторона захисту, просити час на підготовку до дебатів. За аналогією візьміть суд над Януковичем. Коли адвокати просять дати їм час на підготовку, суддя на це йде. Наприклад, можна просити місяць, але отримати 15 днів. Але не можна просто за відсутності однієї із сторін продовжувати засідання", - додав Луценко.
На питання журналіста про те, чи був фактор президента у цій справі, генпрокурор сказав наступне: "Я ще раз можу сказати, що до цього рішення, як і до будь-якого іншого рішення судів, за моїми даними, Петро Олексійович точно не причетний. Щодо нашого враження, то ми зійшлися на тому, що апеляція повинна поставити все у законне русло".
Як повідомлялося, 10 серпня суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов закрив кримінальне провадження щодо мера Харкова Геннадія Кернеса і двох його охоронців. Своє рішення він мотивував систематичною неявкою прокурорів до суду, розцінивши її як відмову підтримувати державне обвинувачення.
У ГПУ, в свою чергу, заявили, що не відмовлялися від пред'явлених Кернесу звинувачень, і оскаржили рішення суду в апеляції. Крім того, прокуратура зареєструвала кримінальне провадження стосовно судді Антонова.
Геннадія Кернеса і його двох охоронців Віталія Блінника та Євгена Смицького обвинувачують у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) Кримінального кодексу України.
За версією слідства, 25 січня 2014 року харків'яни Олександр Кутянін і Сергій Ряполов, які знімали на відео скупчення автотранспортних засобів з російськими номерами біля готелю "Національ", були незаконно затримані і доставлені в готель. Там вони зазнали допиту і побиття, в якому нібито брали участь особисто Кернес та його охоронці.