UA / RU
Підтримати ZN.ua

Луценко по суті відкрито попросив від Гройсмана усунути Данилюка – Лещенко

Лещенко заявляє, що Генпрокурор просто "знайшов собі ще один об'єкт для полювання"

Генеральний прокурор України Юрій Луценко у листі до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана фактично ініціював відсторонення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів, пише пише народний депутат Сергій Лещенко в блозі "Української правди", при цьому наводячи лист Луценка до Гройсмана від 28 грудня 2017 року.

"Днями я отримав документ, де Луценко ініціює відсторонення міністра фінансів з посади в уряді. Підставою для цього є начебто той факт, що департамент економічних злочинів Генпрокуратури (в народі – департамент Кононенка-Грановського) розслідує справу Данилюка на предмет можливої несплати податків", - пише Лещенко.

Він відзначає, що в рамках цієї справи Державна фіскальна служба почала перевірку. Однак, оскільки ДФС формально підпорядковується Міністерству фінансів ("... тільки формально, оскільки керівника у фіскальної служби немає, а виконуючий обов'язки є людиною Володимира Гройсмана... " - Лещенко), то у Данилюка начебто присутній конфлікт інтересів.

"У своєму листі Луценко просить Гройсмана вирішити це питання, але, крім як шляхом відсторонення від посади Данилюка, це зробити неможливо", - стверджує Лещенко.

У листі Луценка, який приводить нардеп, є такий момент:

"Стаття 28 закону України "Про запобігання корупції" встановлює, що безпосередній керівник особи або керівник органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення від посади протягом двох робочих днів після отримання повідомлення про наявність у підпорядкованій йому особи реального або потенційного конфлікту інтересів, приймає рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів, про що повідомляє відповідну особу. Також безпосередній керівник або керівник органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади, якому стало відомо про конфлікт інтересів підлеглого йому особи, зобов'язаний вжити передбачені цим Законом заходи щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів такої особи... Прошу Вас розглянути питання про вжиття передбачених цим Законом заходів для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів такої особи, про що повідомити Генеральну прокуратуру", - йдеться в листі Луценка. Тобто, по суті, це не що інше, як завуальоване прохання від Луценка до Гройсмана зняти Данилюка з посади.

Як повідомлялося, 18 липня Печерський районний суд Києва доручив Державній фіскальній службі перевірити міністра фінансів України Олександра Данилюка у зв'язку з можливим ухиленням від сплати податків. Данилюк, у свою чергу, заявив, що не ухилявся від сплати податків, а про рішення суду про проведення податкової перевірки дізнався зі ЗМІ. Він також назвав дії суду і прокуратури незаконними і пообіцяв їх оскаржити.

У серпні Генпрокуратура закрила кримінальне провадження стосовно Данилюка у зв'язку з відсутністю складу злочину, однак у листопаді ДФС відновила перевірку.

21 грудня 2017 року Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Генеральна прокуратура затягує розслідування справ щодо дій колишніх керівників і власників "Приватбанку", та активно просуває справи проти діючих посадових осіб банку, Мінфіну і НБУ, а також найнятих ними радників, на підставі чого вимагав від Луценка піти у відставку.

У відповідь на ці звинувачення Генеральна прокуратура України заявила, що розглядає заяву міністра фінансів Олександра Данилюка як бажання уникнути кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, а сам Луценко, коментуючи слова Данилюка, заявив, що йому необхідно або сплатити податки, або відправитися у в'язницю.