Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що під час зустрічі з директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником вони прийшли до спільної думки про помилковість публічного конфлікту між відомствами.
За словами керівника ГПУ, він зустрівся з директором НАБУ після повернення того зі США, передає УНІАН.
"Ми зустрілися з паном Ситником буквально на днях, обговорили ситуацію і спільно прийшли до того, що публічне зведення рахунків було помилкою. Заяви НАБУ про те, що їм перешкоджають. Інші речі, у тому числі з мого боку", - розповів Луценко в інтерв'ю журналістам, яке транслювалося в ефірі українських телеканалів ввечері у вівторок, 26 грудня.
За словами генпрокурора, конфлікт між ГПУ і НАБУ викликав "нерозуміння" як в Україні, так і у західних партнерів.
При цьому він дистанціювався від відповідальності за розв'язання конфлікту з НАБУ, поклавши її на своїх підлеглих і детективів Бюро.
"Я не маю права закривати очі на те, що НАБУ, як мені здається, як здається нашим професійним прокурорам, сьогодні порушує ту чи іншу частину законодавства... Закон - це закон. Якщо він неправильний – його змінюють. Але не порушують", - наголосив Луценко.
Генпрокурор висловив упевненість, що насправді неважливо, на кому лежить вина за це.
"Навіть якщо хтось з нас правий, це все одно завдає удару по правоохоронній системі", - пояснив керівник ГПУ.
Він також погодився з неадекватністю вимоги обирати секретних агентів на відкритому конкурсі і закликав керівників правоохоронних органів до діалогу.
"Потрібно за столом обговорювати проблеми і робити реальні кроки назустріч один одному... Я, наприклад, за своїм підписом направив до парламенту зміни в закони, які, з моєї точки зору, є неадекватними. Ну, наприклад, набір секретних агентів на відкритих конкурсах. Всім зрозуміло, що це ненормально. Штірліц, напевно, збожеволів би, якби йому сказали, що треба пройти відкритий конкурс", - підсумував Луценко.
Зазначимо, що згідно зі ст. 93 Конституції України, право законодавчої ініціативи в Україні мають виключно народні депутати, президент і Кабінет міністрів.
Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової, який пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.
Пізніше в НАБУ заявили про те, що ГПУ І СБУ зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, яка проводилося спільно з ФБР.
ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.
А генпрокурор Юрій Луценко назвав незаконними спільні операції НАБУ та ФБР на території України й оголосив "незаконний угрупованням" мережу агентів НАБУ під прикриттям.
Крім того, 6 грудня лідери парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенка" та"Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували у Верховній раді проект закону №7362, який дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП, НАЗК та ДБР рішенням парламенту.
За даними ЗМІ, керівництво "Народного фронту" ввечері 6 грудня зустрічалося з послом США Марі Йованович, після чого змінило позицію щодо законопроекту.
Детальніше про атаку на НАБУ читайте в статті експерта "Реанімаційного пакету реформ" Олександра Леменова "Антикорупційний цунгцванг Петра Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".