Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджує, що час оперативної розробки народного депутата Борислава Розенблата співробітники Національного антикорупційного бюро діяли професійно й у рамках закону. Здійснюючи ж аналогічні дії щодо заступника голови Державної міграційної служби Діни Пімахової, вони вчинили провокацію злочину, порушивши тим самим закон.
До того ж, Розенблат, на відміну від Пімахової, не звернувся до правоохоронних органи із заявою, що йому пропонують хабар.
В ефірі телеканалу "1+1" в неділю ввечері, 3 грудня, керівник ГПУ заявив, що Розенблат зажадав грошову винагороду за здійснення своїх посадових функцій. Пімаховій же агент НАБУ запропонував вчинити завідомо злочинні дії.
"Якщо посадовій особі пропонується те, що вона може зробити, наприклад, як Розенблату проголосувати за закон або створити спільне підприємство, а зверху він вимагає за це гроші, тоді його треба брати за корупцію. Якщо ж чиновнику пропонують... придумати паспорта, які апріорі не можна видавати..., - це провокація чиновника на злочин, що без цієї провокації не був би скоєний", - пояснив Луценко.
Генпрокурор підкреслив, що у справи стосовно заступника голови ДМС не було б судової перспективи.
"При таких діях правоохоронець повинен відповідати за провокацію, а того, кого він провокував, звільняється від відповідальності. Така практика є і в Європі, і в Україні", - додав Луценко.
При цьому генпрокурор назвав співпрацю між ГПУ і НАБУ загалом продуктивною і заявив про відсутність конфлікту між відомствами.
"У нас є співпраця з НАБУ. Результативна. З 50 справ, які НАБУ направило до суду, є 20 за матеріалами СБУ та ГПУ", -наголосив Луценко.
В якості позитивних прикладів він також назвав затримання суддів-хабарників з Дніпра, а також арешт великого одеського контрабандиста.
Генпрокурор Юрій Луценко також назвав незаконними спільні операції НАБУ та ФБР на території України й оголосив "незаконний угрупованням" мережу агентів НАБУ під прикриттям.
Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової. У відомстві уточнили, що син колишнього депутата від "Партії регіонів" Юрія Боярського пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.
Як повідомляло DT.UA, НАБУ більше півроку документувало діяльність Пімахової, яка перебувала в оперативній розробці того ж підрозділу детективів, що вів слідство стосовно народного депутата Борислава Розенблата – фігуранта резонансної "бурштинової справи".
Пізніше в НАБУ заявили про те, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки незаконно втрутилися та зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі.
У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що вважає звинувачення на адресу детектива НАБУ цілком обгрунтованим.
Пізніше НАБУ опублікувало фрагменти розсекречених аудіо- і відеоматеріалів, отриманих під час проведення негласних слідчих дій у рамках спецоперації, які доводять, що чиновниця ДМС дійсно могла бути причетною до корупційних схем.
ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.