Нагадаємо: Міністри закордонних справ Ліги арабських держав на екстреному саміті в Каїрі в п'ятницю, 12 березня, прийняли рішення підтримати ініціативу про закриття повітряного простору Лівії. Проти створення над Лівією безпольотної зони проголосували лише Сирія й Алжир. Лівійська делегація на зустрічі участі не брала, оскільки з 2 березня тимчасово відсторонена від участі в ЛАД.
У ході голосування було вирішено звернутися до Ради безпеки ООН з проханням про оголошення над Лівією зони, вільної від польотів. Такі дії мали перешкодити літакам Муамара Каддафі завдавати авіаудари по мешканцям районів і позиціям повстанців.
«Це рішення прийняте на основі вигадок і спотворення фактів», - ідеться в заяві. Лівійська сторона вважає, що арабські країни повинні були заздалегідь сформувати комісію, направити її до Лівії, й лише за даними з місця подій робити будь-які заяви про ситуацію в країні.
Зіткнення опозиції з урядовими силами, які переросли у громадянську війну, почалися в Лівії 15 лютого. Країна фактично розділилася на підконтрольний Каддафі Захід й утримуваний повстанцями Схід.
Арабські й західні ЗМІ повідомляють про авіабомбардування не лише озброєних повстанців, але й мирних демонстрантів житлових кварталів міст. Було повідомлено про три тисячі загиблих. Зі свого боку лівійська влада категорично заперечує застосування сили проти беззбройних громадян. За даними офіційного Тріполі, лівійським військовим протистоять озброєні й добре організовані ісламісти, які влаштували заколот проти влади за підтримки міжнародної терористичної мережі «Аль-Каїда».
За матеріалами УНІАН