Зміни до закону про пам'ятні дати Литви зареєструвала група з 16 депутатів, які належать і до керівної партії так і до опозиційної. Литовські парламентарії пропонують відзначати день жертв геноциду в Україні 9 травня, повідомляє Delfi.
Головним ініціатором відповідної законодавчої ініціативи виступив заступник спікера Сейму Паулюс Саударгас, а серед співавторів поправки, зазначаються прізвища спікерки Сейму Вікторії Чміліте-Нільсен, міністрів закордонних справ та юстиції.
Литовські чиновники пропонують 9 травня на ряду з Днем Європи впровадити й День пам'яті жертв геноциду в Україні.
"9 травня відзначається в Російській Федерації як День Перемоги у Другій світовій війні, але водночас замовчуються військові злочини та репресії Радянського Союзу проти цілих народів у криваву сталінську епоху. Литві, Україні та частині Європи не довелося порадіти перемозі над нацистською Німеччиною, бо одна окупаційна влада змінилася іншою, яка також чинила злочини проти людяності", - зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту.
Обґрунтуванням обраної дати є сукупність попередніх злочинів СРСР скоєних проти українського народу - репресії, голодомор, депортації та нинішній геноцид в Україні, який продовжується правонаступницею Радянського Союзу, путінською Росією.
Аналогічне рішення ухвалив парламент Латвії, який оголосив 9 травня Днем пам'яті жертв війни в Україні.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що окупанти сподіваються 9 травня провести в Маріуполі святковий "парад" на честь "дня перемоги".