Лист-відповідь посольства Великої Британії на запит щодо наявності у Романа Насірова подвійного громадянства був складений на території України та не потребував легалізації як офіційний документ. Про це йдеться в апеляційній заяві Кабінету міністрів України та Державної фіскальної служби на рішення про поновлення Насірова на посаді голови ДФС, яка є в розпорядженні DT.UA.
Зокрема, в апеляційній скарзі зазначається, що посольство підтвердило наявність в Романа Насірова наявність британського паспорту з 2012 року, а сам лист-відповідь за підписом міжнародного офіцера зв'язку Національного кримінального агентства Великої Британії Патріка Торкингтона від 11.01.2017 був складений на території України, та відповідно до міжнародної Конвенції, що скасовує вимогу легалізації документів, додатковому підтвердженню не підлягав.
Також в апеляційній скарзі зазначається, що суд не затребував оригіналу документу у міністерства фінансів та відразу піддав сумніву його достовірність, чим порушив норми процесуального права при прийнятті рішення.
"Сукупність доводів, викладених в апеляційній скарзі, свідчить про те, що при ухваленні даної постанови судом неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, висновки суду не відповідають дійсним обставинам справи, а також мало місце порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи", - йдеться у апеляційній скарзі.
Таким чином Кабінет міністрів України та Державна фіскальна служба вимагають скасувати рішення Окружного адміністративного суду Києва від 11 грудня 2018 року за позовом Романа Насірова щодо поновлення його на посаді голови ДФС.
Нагадаємо, 9 січня Кабінет міністрів України та Державна фіскальна служба в Шостому апеляційному адміністративному суді оскаржили рішення суду про поновлення Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби.
Як повідомлялось, 11 грудня комісія суддів Окружного адміністративного суду Києва під головуванням судді Наталія Клименчук прийняла рішення про поновлення Романа Насірова на посаді голови ДФС. Також йому мають виплатити заробітну плату за час відсторонення розміром 184 тисячі гривень. В уряді заявили, що оскаржуватимуть рішення суду.
Нагадаємо, що 2 березня минулого року детективи НАБУ вручили голові ГФС Роману Насірову повідомлення про підозру в рамках розслідування "газової справи Онищенка" по епізоду про незаконне надання відстрочки по оплаті ренти компаніями-учасниками корупційної оборудки. Його підозрюють у скоєнні дій, які завдали державі збитків на суму два млрд гривень.
За даними слідства, в 2015 році Насіров прийняв ряд безпідставних і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у "газовій схемі" компаній, підконтрольних депутату Олександру Онищенку, на загальну суму більше 2 мільярдів гривень.
Детальніше про проблему Насірова читайте у статті Олександра Лємєнова "Насіров Шредінгера" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".