UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лише кожен восьмий українець вірить, що нова Конституція поліпшить ситуацію в країні

Українці вважають, що конституційна реформа спрямована на посилення особистої влади президента і вибудовування ним системи державної влади «під себе».

Лише 13,3% українців (приблизно кожен восьмий ред.) авірять, що ініційоване президентом внесення змін до Конституції поліпшить політичну, економічну та соціальну ситуацію в країні.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише науковий консультант Центру Разумкова Микола Мельник

Відповідно до соцопитування, проведеного Центром Разумкова, 22,7% опитаних впевнені, що конституційна реформа спрямована на посилення особистої влади президента і вибудовування ним системи державної влади «під себе».

Ще 18,3% вважають, що реформа призведе до зміцнення позицій і посилення повноважень чинної влади.

17,2% упевнені, що створення Конституційної асамблеї покликане відвернути суспільну увагу від нагальних соціальних, економічних і політичних проблем.

Людей, які побачили в реформуванні Конституції позитивні моменти, виявилося набагато менше. 13,3% вважають, що таким чином покращиться політична, економічна і соціальна ситуація в країні.

4,3% вважають, що реформа дозволить удосконалити Конституцію відповідно до міжнародних стандартів, 3,6% - покращити механізми захисту прав і свобод людини, 3,4% - розширити основи розвитку демократії в Україні.

0,1% опитаних запропонували інший варіант відповіді, 17,2% не змогли відповісти на поставлене запитання.

"Сьогодні немає необхідності у проведенні повномасштабної конституційної реформи, тобто підготовки і прийняття нової Конституції. Саме така позиція є домінуючою серед громадян України", - прокоментував результати опитування Микола Мельник.

"Як свідчать результати проведеного на початку червня 2012 р. соціологічного опитування, 48,3% тих, хто виступає за необхідність проведення конституційної реформи, вважають, що до Конституції слід внести лише часткові зміни. І тільки 12,8% підтримують прийняття повністю нової Конституції як цілісного документа (38,9% із відповіддю не визначилися)", - зазначив соціолог.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Миколи Мельника та Сергія Різника «Конституція майбутнього або констатація минулого: перспективи конституційної реформи». !zn

Читайте також:

Зміни до Конституції будуть приймати на референдумі


Кравчук вважає, що повноваження Януковича міняти не потрібно

Асамблея підготує зміни до Конституції до початку 2014 року