Президент України Віктор Янукович заявив, що регулярно зустрічається з усіма опозиційними політиками, окрім лідера ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко.
«З усіма, крім Тимошенко», - сказав Янукович в інтерв'ю телеканалу «1 +1».
При цьому президент зазначив, що представники опозиції не говорять публічно про такі контакти з ним.
«Дзеркало тижня» опитало лідерів політичних сил, які заявили про свою опозиційність. Ми поцікавилося, скільки у них було зустрічей з президентом за десять місяців перебування Януковича на Банковій, які питання при цьому обговорювалися, і чи готові лідери опозиційних партій зустрітися з президентом, якщо надійде така пропозиція.
Про дві зустрічі з Януковичем повідомив лише Арсеній Яценюк. Утім, про них було відомо і раніше. Інші лідери опозиційних партій - Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук, Юрій Костенко, Юрій Луценко, Анатолій Матвієнко, Сергій Соболєв, Борис Тарасюк та Олег Тягнибок - заявили, що з президентом Януковичем не зустрічалися жодного разу. Частина опозиціонерів не виключили таку можливість у майбутньому. Окремі лідери опозиційних партій у розмовах з президентом не бачать сенсу.
Анатолій Гриценко, лідер партії «Громадянська позиція»: «Жодної зустрічі з Януковичем за період його президентства у мене не було. Спілкуємося в письмовому режимі. Я направив йому десятки пропозицій від імені Комітету з питань національної безпеки і оборони - що потрібно зробити президенту як верховному головнокомандувачу і голові Ради безпеки. Крім того, кілька звернень від себе особисто - про ситуацію в Києві, де розбазарюються землі, знищуються пам'ятники історії та архітектури. Янукович - президент, я – голова Комітету з питань національної безпеки і оборони, обидва ми - посадові особи. Якщо б Януковича цікавило, що потрібно робити в сфері національної безпеки і оборони, я міг би представити йому позицію комітету, викласти свої думки. Але його це не цікавить. Тому особливої необхідності в особистій зустрічі я не бачу».
Арсеній Яценюк, лідер партії «Фронт змін»: «Я зустрічався з Віктором Януковичем незабаром після президентських виборів. Мені було запропоновано працювати в уряді, і я тоді ж публічно відповів на пропозицію - оприлюднив свою програму пріоритетних кроків уряду, повідомив, що готовий працювати, якщо зможу формувати команду і вона буде поділяти мої погляди. Результат вам відомий. Ще одна зустріч з президентом у мене відбулася влітку - після прийняття дискримінаційного закону про місцеві вибори, яким партія «Фронт змін» виключалася з виборчого процесу. Зустріч відбулася на моє прохання, я говорив про неконституційність прийнятого закону і необхідність президентського вето. Вето не було. Але після міжнародного тиску Рада сама відмінила частину найбільш одіозних норм закону, зокрема допустила до виборів молоді партії. Також я публічно пропонував зустрітися чолі держави наприкінці листопада - в день початку Податкового майдану. Я хотів особисто донести до Віктора Януковича свою позицію про вбивчий для малого бізнесу Податковий кодекс і необхідність президентського вето. Я тоді підкреслив, що якщо така зустріч відбудеться, то можна буде говорити про початок реального діалогу влади з опозицією. Відповіді від Адміністрації президента не було, тому звернувся до Януковича з відкритим листом (з його текстом можна ознайомитися на сайті «Фронту змін»)».
Інформацією про зустрічі з президентом В'ячеслава Кириленка (партія «ЗаУкраїну!») і Валентина Наливайченка («Наша Україна») редакція «ДТ» в своєму розпорядженні не має, лідери цих двох партій на дзвінки та смс не відповіли.