Лідери країн-членів Європейського союзу домовилися про внесення змін до тексту Лісабонського договору - документа, що регламентує функціонування ЄС. Про це у п'ятницю, 29 жовтня, повідомляє Agence France-Presse.
Лідери країн-членів Європейського союзу домовилися про внесення змін до тексту Лісабонського договору - документа, що регламентує функціонування ЄС. Про це у п'ятницю, 29 жовтня, повідомляє Agence France-Presse.Про досягнення домовленості заявив президент ЄС Херман ван Ромпей. За його словами, мова йде про поправки, які дозволять країнам-членам Євросоюзу створювати фонди для забезпечення економічної безпеки всієї єврозони і допомагати країнам, що зазнають труднощів. У даний час така допомога є забороненою.
Ініціаторами поправок була Німеччина, країна з найбільшою економікою єврозони, і Франція. Ван Ромпей підкреслив, що остаточне рішення ще не було прийнято, але, як очікується, це питання буде вирішено на саміті ЄС у грудні 2010 року. Очікується, що поправки до Лісабонського договору набудуть чинності у 2013 році.
Також до проекту поправок з ініціативи канцлера Німеччини Ангели Меркель внесено пункт щодо позбавлення права голосу країн, які порушили бюджетну дисципліну. Проти цього заходу висловився глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Він зазначив, що пропозиція Меркель навряд чи викличе схвалення всіх 27 країн, що входять до складу ЄС.
Лісабонський договір був підписаний у 2007 році у столиці Португалії. Основною метою його створення була заміна конституції Євросоюзу, яка так і не набула чинності. Ратифікація Лісабонського договору тривала два роки, останньою його прийняла Чехія.
Нагадаємо, 28 жовтня, в Брюсселі відкрився дводенний саміт ЄС. Лідери 27 держав Євросоюзу обговорюватимуть, економічні проблеми - зокрема, профілактику боргових криз, подібних до тієї, в якій опинилася на початку року Греція.
За кілька годин до відкриття найважливішого саміту ЄС у четвер, 28 жовтня, в Брюсселі вибухнув гучний скандал у вищих керівних колах Євросоюзу. Інцидент виник, коли єврокомісар з питань юстиції Вівіан Редінг звинуватила Францію і Німеччину у змові з метою зміни фундаментальних угод Євросоюзу.
26 жовтня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що на саміті Україна-ЄС у Брюсселі, запланованому на 22 листопада, буде прийнято план дій щодо введення безвізового режиму між Україною та країнами Європейського союзу.