UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідери ЄС трохи похвалять Порошенка і закличуть пожвавити реформи – Reuters

Електронні декларації чиновників дещо розчарували європейців.

Лідери 3 на сьогоднішньому саміті в Брюсселі трохи похвалять українського президента Петра Порошенка за зусилля в проведення реформ. Але за лаштунками ЄС втрачає терпіння через надто повільний темп Києва у боротьбі з корупцією, а також від непередбачуваного конфлікту на сході країни.

Про це пише Reuters, додаючи, що через три роки після проєвропейських протестів в Україні, Порошенко сьогодні приїде на саміт в Брюссель, де йому скажуть, що йому потрібно робити більше, щоб заслужити тісніші відносини з ЄС.

Видання нагадує, що бажання України поглибити відносини із Заходом мало дуже високу ціну. Багато людей загинули на Майдані під час протестів. Крім того, після повалення режиму Віктора Януковича Росія анексувала український Крим і розв'язала конфлікт на Сході України. ЄС запровадив економічні санкції проти Росії за її агресію, але війна досі продовжується, попри дипломатичні зусилля Німеччини і Франції впродовж двох останніх років.

В Україні з'явилися ті, хто вважає, що ЄС не продемонстрував достатню підтримку у протистоянні Росії. Крім того, стурбованість викликають заяви переможця на виборах президента США Дональда Трампа про бажання зблизитися з Москвою. Існує страх, що це станеться ціною українців.

Сьогодні ж на саміті, лідери ЄС похвалять Порошенка за зусилля в запровадженні змін в енергетичній, економічній сферах, а також в реформуванні поліції в таких складних умовах. Але корупція лишається поширеною в Україні, а культура кумівства дозволяє чиновникам збагачуватися. Видання нагадує, про дорогі автомобілі, нерухомість і коштовні речі, які задекларували українські чиновники нещодавно. Це не лише розчарувало багатьох у ЄС, а й підірвало підтримку Порошенка в Україні.

Також в Брюсселі кажуть, що експорт товарів з України в ЄС зріс на 5,2% завдяки угоді про асоціацію і створення вільної торгівлі. Однак майбутнє цих відносин не визначене через те, що Нідерланди досі не ратифікували угоду. Ще одним гострим питанням у відносинах між ЄС і Україною було скасування європейських короткострокових віз для українців Однак Євросоюз також затягує з цим через вагання Німеччини і Франції, у яких зростають анти імміграційні настрої перед виборами.

Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін розповів про ключові питання саміту Україна – ЄС. На саміті планується підписання між Україною і Євросоюзом меморандуму про співпрацю в енергетичній сфері, а також обговорити питання продовження фінансової допомоги від ЄС на підтримку реформ в Україні, повідомив він.

Нагадаємо, що минулого тижня країни ЄС схвалили безвізовий режим з Україною. Раніше президент Європарламенту Мартін Шульц повідомив про готовність Європарламенту підтримати безвізовий режим для України. Голова Європарламенту висловив упевненість, що візова лібералізація призведе до збільшення іноземних інвестицій і сприятиме економічному розвитку України. У той же час, Шульц підкреслив, що "частину роботи має виконати Україна".