Лідери ЄС: асоціація з Україною, Молдовою і Грузією - не фінальна стадія співробітництва
Угоди, які підписують сьогодні, дають можливість трьом країнам здійснювати реформи і рухатися шляхом трансформації до процвітаючих демократій.
Президент Європейської Ради Херман ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявляє, що сьогоднішнє підписання Угод про асоціацію між ЄС і Молдовою, Грузією та Україною не є фінальною стадією співпраці.
Про це вони заявили у Брюсселі у п'ятницю, 27 червня, виступаючи під час церемонії підписання Угод.
"Ця Угода - не фінальна стадія нашого співробітництва. Ваші три країни продовжать зусилля для трансформації суспільства, поглиблення демократії і модернізації економіки", - сказав президент Європейської Ради.
"Це має сприйматися як початок шляху", - зазначив президент Єврокомісії.
Х. Ван Ромпей підкреслив, що більш тісні політичні та економічні зв'язки дадуть більше стабільності і процвітання Україні. При цьому, він зазначив, що така співпраця може базуватися виключно на загальних цінностях.
Говорячи про ситуацію у сфері безпеки і оборони, президент Європейської Ради підкреслив, що ЄС стоїть на боці України, Молдови і Грузії, що мають складнощі у відносинах з Росією.
"У вас є наша підтримка і солідарність, і наше визнання вашої територіальної цілісності", - сказа Х. Ван Ромпей, додавши, що ЄС готовий співпрацювати з Москвою, щоб зняти всі можливі непорозуміння.
У свою чергу президент Єврокомісії також зазначив, що Угоди, які підписують сьогодні, дають можливість трьом країнам здійснювати реформи і рухатися шляхом трансформації до процвітаючих демократій.
"Завдання перед нами - велике. Для успіху нам потрібна сильна політична воля", - сказав Ж. М. Баррозу.
При цьому, він підкреслив, що всім трьом країнам необхідно звернути особливу увагу на судову реформу, поліпшення державного управління та боротьбу з корупцією, щоб зробити процес реформ незворотнім.
"Ці Угоди за щось, а не проти когось", - підкреслив президент Єврокомісії. !zn