Закон про амністію учасників акцій протесту в Україні був прийнятий на засіданні Верховної Ради 29 січня з допомогою примусу, тиску та фальсифікацій. Про це йдеться в спільній заяві лідерів опозиційних фракцій Арсенія Яценюка, Віталія Кличка і Олега Тягнибока, опублікованому на сайті "Батьківщини".
"Під час голосування цього закону були зафіксовані масові випадки кнопкодавства, тобто, голосування чужими картками, що порушує вимоги Конституції України щодо особистого голосування народних депутатів. Персональну відповідальність за порушення конституційних норм несе Віктор Янукович, який вчора особисто прибув до парламенту і шляхом шантажу і залякування змусив свою фракцію, яка балансує на межі розколу, повернутися в сесійний зал і протягнути прийняття закону... незважаючи на брак у них голосів для цього", - йдеться в заяві.
В заяві лідерів опозиції зазначається, що голосування за закон про амністію було проведено за тим же сценарієм, що і скандальне голосування 16 січня - з допомогою примусу, тиску, фальсифікацій і шулерства регіоналами, комуністами та деякими позафракційними депутатами.
При цьому, лідери опозиційних фракцій називають прийнятий закон №4021-3 "законом про заручниках" і зазначають, що "більшість у Верховній Раді замість мирного врегулювання кризи і відновлення парламентаризму продовжує нагнітання протистояння та практику фальсифікації законів".
Нагадаємо, Верховна Рада України 29 січня 232 голосами прийняла закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце під час проведення мирних зібрань" авторства представника фракції Партії регіонів Юрія Мірошниченка.
"Закон передбачає, з одного боку звільнення всіх адміністративних будівель, приміщень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, з іншого боку - мова йде про амністію людей, які сьогодні або проходять по якихось справах під слідством, або вже до них застосували санкції", - розповів про суть законопроекту Мірошниченка.
За його словами, мова йде про звільнення мітингувальниками всіх органів місцевого самоврядування, але це не стосується Будинку профспілок та Жовтневого палацу. Крім того, законопроект передбачає, що мітингувальники звільнять Грушевського, проте можуть і далі залишатися на Хрещатику і Майдані Незалежності.
За словами автора, закон передбачає вступ в силу амністії лише після звільнення всіх зайнятих протестувальниками адміністративних будівель. Мірошниченко також заявив, що закон буде діяти протягом 15 днів.
Згідно з інформацією на сайті Ради, закон підтримали 189 з 204 народних депутатів з фракції партії Регіонів, 32 депутати фракції Компартії і 11 з 43 позафракційних депутатів.
Спікер парламенту Володимир Рибак підписав цей закон, але він ще не підписаний президентом України Віктором Януковичем і не опублікований. !zn