UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідери ЄС схвалили євроінтеграційні прагнення України, але не згадали про процедуру вступу

Водночас президент Литви дуже схвально відгукнувся про документ.

Лідери Європейського Союзу після п'яти годин перемовин затвердили висновки неформального саміту ЄС у Версалі, в яких заявили про намір і надалі зміцнювати зв'язки та партнерство з Україною, однак про надання країні статусу кандидата на членство в ЄС не йдеться.

"Європейська Рада визнала європейські прагнення та європейський вибір України, як зазначено в Угоді про асоціацію. 28 лютого 2022 року, реалізуючи право України на вибір своєї долі, президент України подав заявку України на вступ до Європейського Союзу. Рада діяла швидко і запропонувала Комісії подати свою думку за цією заявою відповідно до відповідних положень договорів. В очікуванні цього і без зволікання ми ще більше зміцнюватимемо наші зв'язки і поглиблюватимемо наше партнерство, щоб підтримати Україну в її русі європейським шляхом. Україна належить нашій європейській сім'ї", - йдеться у резолюції.

Крім того, у документі йдеться про те, що лідери ЄС віддають "належне народу України за його мужність у захисті своєї країни та наших спільних цінностей свободи та демократії".

"Ми не залишимо їх самих. ЄС та його держави-члени продовжуватимуть надавати скоординовану політичну, фінансову, матеріальну та гуманітарну підтримку. Ми сповнені рішучості підтримати відновлення демократичної України після того, як припиниться тиск Росії. ", - йдеться у висновках.

Крім того, лідери ЄС констатували, що запропонували тимчасовий захист "усім біженцям війни з України".

Водночас у резолюції немає посилань на статтю 49 Договору ЄС щодо процедури приєднання, а також яких-небудь згадок про "пришвидшену процедуру" вступу, якої прагнула Україні.

Натомість президент Литви Гітанас Науседа заявив, що саміт підтримав євроінтеграцію України.

"Історична ніч у Версалі. Після п'яти годин гарячих дискусій лідери ЄС сказали "так" українській євроінтеграції. Процес почався. Тепер ми і українці повинні зробити це швидко. Героїчна українська нація заслуговує знати, що її раді в ЄС", - заявив Науседа в Twitter.