UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідери G7 виступають за посилення співпраці з Росією, але проти її повернення

Поки країна-агресор продовжує окупацію українських територій і війну в Донбасі, говорити про її повернення до "Великої вісімки" зарано.

Лідери Франції, Німеччини, Великої Британії, Італії, Канади, Японії і США вважають за доцільне зміцнювати співпрацю з Росією, але вважають передчасним її повернення до "Великої вісімки" (G8).

Таких висновків лідери країн-членів "Великої сімки" (G7) дійшли за підсумками обговорення "російського питання" на саміті в Біарріці, повідомляє агентство 7dnews.

За даними співрозмовника AFP у дипломатичних колах, лідери "Великої сімки" вважають, що необхідно зміцнювати співробітництво з Росією, яку було виключено з G8 у 2014 році через анексію українського Криму і агресію в Донбасі, але говорити про повернення агресора до групи "занадто рано".

"Лідери G7 виступають за посилення координації з Росією, але думати про реінтеграцію (до групи) поки що зарано", - пояснив співрозмовник журналістів.

20 серпня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном. Лідери двох країн зійшлися на думці, що Росію потрібно запрошувати на саміт "Великої сімки" в 2020 році.

У червні минулого року на саміті G7 в Канаді Трамп уже піднімав питання відновлення G8 за участі Росії, проте інші країни клубу не підтримали його позицію. Цього разу з ініціативою повернення РФ виступив Макрон, стверджує CNN із посиланням на власні джерела.

У Росії забажали, аби "Велика вісімка" надала "конкретні пропозиції" щодо її повернення до групи. Однак британський прем'єр Борис Джонсон і канцлерка Німеччини Ангела Меркель розкритикували ініціативу Макрона і Трампа, вказавши на відсутність передумов для повернення РФ до G8.

На неможливість повернення Росії у G8 до деокупації Криму та припинення агресії в Донбасі вказали Канада і Євросоюз. Проте в Японії заявили про готовність обговорювати повернення РФ у "Велику вісімку", оскільки розуміють важливість її залучення до міжнародних справ".

Своєю чергою президент Франції пояснив, що умовою для повернення Росії у "Велику вісімку" і поліпшення відносин з ЄС є врегулювання "української кризи". На цьому ж він наголошував під час нещодавньої зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.