Лідери країн G20 в Гамбурзі прийняли фінальну декларацію самміту з урахуванням у ній позиції США щодо кліматичних змін, текст декларації опублікований на сайті уряду Німеччини.
Після деяких розбіжностей, які виникли на тлі блокування США фінальної декларації через суперечності в частині клімату, лідери країн все ж досягли компромісу та прийняли документ.
Всі країни "Великої двадцятки", за винятком США, наголосили на незворотності Паризької кліматичної угоди і необхідності її швидкої реалізації.
"Ми беремо до уваги рішення США вийти з Паризької угоди. США оголосили, що негайно припинять реалізацію свого нинішнього національно визначеного внеску та підтвердили свою рішучу прихильність до підходу, який знижує викиди, одночасно підтримуючи економічне зростання та покращуючи потреби в енергетичній безпеці" - наголошується у тексті декларації.
США наполягли на тому, щоб в тексті декларації зберігалась згадка про горючі корисні копалини, які можна використовувати у поєднанні з відновлюваними джерелами енергії.
Країни "двадцятки" також домовились про відкидання протекціонізму у глобальній торгівлі, хоч раніше цей пункт також викликав суперечності.
Учасники саміту також дійшли згоди щодо протистояння корупції усіма можливими методами.
Лідери країн також домовились про створення партнерства з Африкою задля забезпечення створення нових робочих місць та економічного зростання в регіоні. Завдяки цьому лідери держав сподіваються запобігти масовій міграції мешканців країн континенту.
"Наші спільні зусилля сприятимуть сталому економічному зростанню і створенню робочих місць, особливо для жінок і молоді. Це допоможе в боротьбі з проблемами бідності і нерівності, які є одними з корінних причин міграції", - йдеться у декларації.
Крім того, лідери "Великої двадцятки" погодили спільні зусилля у боротьбі з перевізниками біженців.
Нагадаємо, саміт G20 в Гамбурзі почався в п'ятницю, 7 липня, і розрахований на два дні. Він проходить на тлі масових заворушень і зіткнень антиглобалістів з поліцією.
"Велика двадцятка" є провідним форумом для обговорення питань глобального економічного співробітництва. До групи G20 входять найбільш розвинені економіки світу, на частку яких припадає 85% світового ВВП.
Постійними учасниками зустрічей G20 є МВФ, Європейський центральний банк і Світовий банк.