UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідера треба вибирати за наявності проектів вирішення загальнонаціональних проблем — Рахманін

Відповіді "припинити стріляти", "запитати у народу" або "випити з Путіним" велика кількість виборців вважають серйозними рецептами.

Перелік бід, що хвилюють суспільство, відомий. Війна, корупція, зростання цін і тарифів, безпека/рівень злочинності, якість охорони здоров'я et ceterа - соціологія з завидною періодичністю оприлюднює топ-листи загальнонаціональних проблем. Жодна з них не вирішується клацанням. Подолання жодної з них не передбачає простого, однозначного рішення. Але обриси цих рішень, начерки схем, чернетки проектів - саме це повинно було, за ідеєю, стати, головною підказкою при виборі лідера.

Про це у своїй статті пише Сергій Рахманін, перший заступник головного редактора DT.UA. За його словами, лякає не те, що кандидати в масі своїй таких ескізів не пропонують (переважно обмежуючись загальними словами або "одноклацнутими" обіцянками). Лякає те, що ті, хто, власне, формує соціологічні рейтинги негараздів (тобто громадяни), реальною здатністю конкретного претендента вирішити конкретну проблему не надто цікавляться.

"Приблизно дві третини жителів регулярно називають найсерйознішою бідою війну, а головним завданням майбутнього глави держави - її припинення. Схоже, відповіді на кшталт "припинити стріляти", "запитати у народу" або "випити з Путіним" велика кількість виборців вважають серйозними рецептами, раз готові голосувати за таких "цілителів", - зазначає оглядач. - Запитайте себе - чи точно ви уявляєте, як саме кожен з основних претендентів на президентське звання збирається реінтегрувати Крим, з чого він має намір починати реальну боротьбу з корупцією і організованою злочинністю, як планує зупиняти відтік мізків і рук, вирішувати проблеми переселенців, як і чому він відноситься до приватизації землі та легалізації зброї? Кого і чому він хотів би бачити на посадах міністра оборони, міністра закордонних справ, голів ГПУ і СБУ, секретаря Радбезу, послів в США і Росії. Запитайте і подумайте, чи не поквапилися з кандидатурою?".

Детальніше про "рожеві окуляри" виборця читайте у статті Сергія Рахманіна "Отрута від усього" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".