UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідер угорських націоналістів захотів автономії Закарпаття

Висловлювання президента угорських праворадикалів були неоднозначними і провокаційними.

Праворадикальні націоналістичні організації Угорщини намагаються будь-якими способами розхитати ситуацію в Закарпатті.

Президент угорських праворадикалів-націоналістів партії "Йоббік" Томаш Шнайдер днями відвідав з приватним візитом Закарпаття. Він побував на Берегівщині та зробив кілька гучних і неоднозначних заяв, повідомляє Mukachevo.net.

За словами Шнайдера, його запросили мешканці села Вари, де нещодавно підприємець засипав дорогу відвалами з Мужіївського родовища. На думку жителів, вони є шкідливими для здоров'я і навколишнього середовища, тому що містять важкі метали.

Угорський політик пообіцяв зробити все можливе, щоб люди не постраждали від радіації. Зокрема, повідомити про цей випадок угорську пресу. Хоча насправді інвестор вже пообіцяв вивезти відходи до 15 травня. І ніякої радіації у відвалах з Мужіївської гори ніколи не фіксувалося.

Також, за словами лідера "Йоббіка", в довгостроковій перспективі хорошим рішенням було б, якби Закарпаття отримало автономію. Щоб вирішувати найважливіші питання відразу на місці, а не чекати, коли прийде чергове рішення від Києва.

Шнайдер зупинився саме на територіальній автономії Закарпаття, яка повинна передбачати також економічну автономію, мовляв, щоб гроші, зароблені в Закарпатті, залишалися в регіоні, а не йшли в Київ.

Попутно важливо зауважити, що Закарпатська область за підсумками ще 2017 року на 73% є дотаційною, тому слова угорського політика виглядають відвертим популізмом.

Томаш Шнайдер обраний головою угорської опозиційної партії "Йоббік" у 2018 році. Адже напередодні парламентських виборів 8 квітня 2018 колишній лідер "Йоббіка" Габор Вона пообіцяв, що в разі програшу покине партію. Опоненти партії нерідко згадують, що Шнайдер у 1990-х знаходився в русі скінхедів.

Нагадаємо, що деякі лідери праворадикальної партії "Йоббік" вже є персонами нон грата в Україні на підставі їх заяв і дій щодо територіальної цілісності України, зокрема, претензій по Закарпаттю.

Як відомо, Угорщина також незадоволена прийнятим законом про освіту і звинуватила Україну в недотриманні прав меншин і оголосила про блокаду європейських і євроатлантичних прагнень України. Будапешт продовжує блокувати усі зусилля України щодо взаємодії з НАТО, незважаючи на міжнародний тиск на країну. Він вважає, що цей тиск є несправедливим з огляду на те, що Україна "несе відповідальність за ситуацію, що склалася". У той же час він пообіцяв скасувати вето, якщо Київ "відновить права угорців".

При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливо не тільки для України, але і для країн альянсу.