Народний депутат Сергій Лещенко (фракція "Блок Петра Порошенка") прокоментував рішення Окружного адміністративного суду Києва, який визнав протиправними його дії і дії директора НАБУ Артема Ситника у "справі Манафорта". Власну позицію політик виклав у блозі на "Українській правді".
У розголошенні інформації про американського політтехнолога Пола Манфорта у межах розслідування справи про "чорну бухгалтерію Партії регіонів" суд вбачає "втручання у вибори президента США в 2016 році" (того року очолював штаб кандидата в президенти Дональда Трампа – ред.) і "шкоду інтересам України".
Сам Лещенко вважає рішення суду абсурдним, політичним і спрямованим на "обезголовлення" Національного антикорупційного бюро України.
І нагадує про те, що позов подавав фігурант "бурштинової справи", народний депутат Борислав Розенблат (виключений із БПП), розглядав справу суд, яким керує підозрюваний у незаконному збагаченні Павло Вовк. Своєю чергою відомство Вовка підконтрольне "президентському "смотрящєму" Олександру Грановському".
"На перший погляд, такий абсурд можна коментувати лише анекдотом. Адже, якщо і було порушення закону (тобто, втручання у вибори США), то розслідувати це повинні американські правоохоронні органи, а не Окружний адміністративний суд міста Києва", - додає він.
Однак, на думку депутата, у цього рішення зовсім не анекдотична мета.
"Перше - щоб використовувати його проти керівника НАБУ Артема Ситника в межах аудиту. Визнання "протиправними" дій Ситника допоможе кишеньковим аудиторам ухвалити рішення про його звільнення", - пише Лещенко.
Своєю чергою звільнення за "правопорушення", пов'язане з демократичним процесом у США, сприйматиметься дипломатами не так гостро, вважає він.
"Друге - визнання дій Ситника "протиправними" стосується американських виборів, і таким чином сценаристи з Банкової намагатимуться загасити негатив від звільнення Ситника серед дипломатів", - зазначає депутат.
Третьою причиною, за його словами, є спроба президента України Петра Порошенка таким чином заслужити додаткову лояльність адміністрації президента США Дональда Трампа, щоб "та закрила очі на можливі порушення від час виборів президента та застосування адміністративного ресурсу, щоб правлячі корупціонери зберегли владу".
Рішення суду наразі не набуло чинності, Лещенко має намір оскаржити його.
Колишній керівник передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа, політконсультант Пол Манафорт у Сполучених Штатах обвинувачується в банківському та податковому шахрайстві. Його справою займаються слідчі, що розслідують втручання РФ в американські вибори 2016 року. В Україні політтехнолог співпрацював з екс-президентом-втікачем Віктором Януковичем і "Партією регіонів".
Як повідомлялося, журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси Партії регіонів". Мова йде про виплати, здійснені в 2007 і 2009 роках.
21 березня 2017 року депутат Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів із "чорної каси ПР". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії в Киргизстані.
Згодом голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький заявив про те, що не бачить доказів причетності Манафорта до справи "чорної каси регіоналів". На його думку, у випадку з Манафортом було "розкручене" те, чого слідчі не довели, і ще до того, як слідство почалося.
Докладніше про загрозу розвалу справи "чорної бухгалтерії ПР" читайте у статті Віктора Трепака "Небезпечний симбіоз" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".