Ленд-ліз не призведе до появи в України якогось «шаленого» боргу після війни, заявила в інтервʼю «Європейській правді» повірена у справах США Крістіна Квін, яка вже понад два роки очолює посольство США в Україні.
Вона підкреслила, що ленд-ліз – це лише механізм, який дає президентові можливість постачати зброю швидко.
«Всупереч його назві (слово lend означає "позичити"), ми не говоримо про те, що Україна має повернути все, що отримає за цим механізмом. Ідея ленд-лізу в іншому. Коли США продають або передають зброю іншій державі, уряд має проходити експортну процедуру, має отримувати погодження і відповідати певним обмеженням. І саме для того, щоби не стикатися з цими обмеженнями, пропонується передавати зброю за ленд-лізом», - пояснила Квін.
Раніше президент України Володимир Зеленський також говорив, що ленд-ліз для України створює настільки вигідні умови, що називати цю систему взаємодії між Україною та США позикою не зовсім вірно: «По-перше, ми отримуємо доступ до сучасної зброї, боєприпасів, обладнання. І нам не треба шукати варіанти як за це все заплатити. По-друге, тепер із ленд-лізом президенту США не потрібно узгоджувати із Конгресом яку допомогу він дає. Це безумовно прискорить постачання», - сказав президент.
Про «шалені борги» за ленд-ліз лунає лише з боку Кремля, якому, очевидно, не вигідне таке посилення України.
Закон про ленд-ліз для України президент США Джо Байден підписав 9 травня.