UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лавров погрожує дипломатам ЄС "серйозною розмовою" щодо ситуації в Києві: не так просто відібрати Україну

Глава російського МЗС назвав Україну "недорогою, щоб не сказати безкоштовною" "надбавкою до прибутку" Євросоюзу - на його думку, саме так вважають в ЄС. Лавров також заявив, що в Москві вважають київський Євромайдан "зрежисованою і підготовленою заздалегідь" ситуацією, яка "не вміщається в рамки нормального людського аналізу".

Євросоюз розглядає Україну як безкоштовну збільшення прибутку, заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Москва розраховує серйозно поговорити про ситуацію у Києві з партнерами з ЄС, підкреслив глава МЗС РФ.

"Наші євросоюзівські партнери хвилюються, насамперед тому, що йде така досить недорога, щоб не сказати безкоштовно збільшення прибутку, особливо в умовах кризи. Друга причина - ідеологічна зарядженість. Ті, хто мислили категоріями "або-або", і ті, хто ставили у всьому проекті Східного партнерства головним завданням нехай навіть штучно, з застосуванням шантажу, але відірвати наших сусідів від Росії, побачили, що не так все просто", - сказав Лавров в інтерв'ю телеканалу "Росія-24".

Він повідомив, що 16 грудня буде засідання постійної ради партнерства Росії-ЄС на рівні глав МЗС. Лавров зазначив, що планує порушити там і тему України.

"Розмова у нас на цю тему буде обов'язково, досить серйозний. Сподіваюся, що мої партнери до нього підійдуть по-чесному і не будуть під будь-якими приводами від нього ухилятися", - зазначив він.

ТАКОЖ: Баррозу: ЄС має право і зобов'язаний бути зараз на боці народу України

Лавров також заявив, що в Москві вважають ситуацію на Україні зрежисованою і підготовленої заздалегідь. "Викликає подив реакція на грані істерики на суверенне рішення легітимної влади України", - підкреслив глава російського зовнішньополітичного відомства.

"На абсолютно нормальна подія - оголошення урядом, що докладне вивчення цієї угоди (про асоціацію - ред.) наводить на думку про те, що воно не дуже вигідно Україні, вони хочуть ще подумати, зараз відмовляються підписувати і будуть ще його вивчати - така шалена, іншим словом не назвеш, реакція. На вулицю виходить демонстрація в таких масштабах і з такими запеклими гаслами, як ніби країна оголосила війну нікому миролюбному державі всупереч волі українського народу. Це не вміщується в рамки нормального людського аналізу. У тому, що за цим стоять провокатори, сумнівів немає", - сказав він.

"Те, що наші західні партнери, мабуть, втратили почуття реального, викликає у мене велику печаль", - сказав міністр закордонних справ Росії.

"Як пояснити те, що відбувається зараз в Україні, коли керівники зовнішньополітичних відомств, Верховний представник Євросоюзу (Кетрін Ештон - ред.) приїжджають і вимагають від українського народу зробити вибір на користь приєднання до Асоціації з ЄС? Зверніть увагу на різницю в позиціях. Президент Російської Федерації Володимир Путін неодноразово говорив, що всі повинні поважати суверенітет української держави, і всі ми повинні будемо поважати той вибір, який зробить український народ. Західні європейці ж кажуть: всі зобов'язані поважати вибір українського народу на користь Європи. Тобто вибір за українців вже зроблено, всім іншим його потрібно просто поважати. Це наводить на сумні роздуми", - уточнив Він.

"ЄС намагається нав'язати свою позицію так званим країнам Східного партнерства, коли вони не витримують конкуренції з переважною більшістю європейських товарів. Але їх заманюють в зону вільної торгівлі, отримуючи ринки, які будуть негайно заповнені більш конкурентоспроможною продукцією з Європи, вбиваючи аналогічне виробництво в країнах, які підпишуть угоди про Асоціацію, створюючи проблеми для Росії, так як з цими державами в нас теж нема митних кордонів. У цьому вся таємниця", - підкреслив російський міністр.

На питання про те, чи відкрито Україні двері в Митний союз, Лавров повідомив, що "двері в Митний союз відкрита будь-якій державі, який буде готовий підписатися під усіма документами, що складають його основу, а потім і під документами, які у додатку до МС складають базу Єдиного економічного простору".

"До травня наступного року повинен бути підготовлений договір про Євразійський економічний союз, який зніме всі обмеження, усуне всі вилучення і забезпечить повне безперешкодне вільне пересування товарів, капіталів, робочої сили і послуг", - додав Лавров. !zn