UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лавров: Україна не отримає контроль над кордоном, поки не виконає низку умов

На поточному етапі глава російського Мзс назвав відновлення контролю над українсько-російським кордоном "нереалістичним".

У МЗС РФ вважають, що про відновлення контролю над українсько-російським кордоном Київ повинен домовлятися "ДНР" і "ЛНР", але називають це "нереалістичним".

"Повторю, домовлятися про це треба з представниками Луганська і Донецька. Я сильно сумніваюся, що в розпал бойових дій представники "ЛНР" і "ДНР" погодяться, щоб питання контролю над кордоном було встановлено в якості самого головного пункту і попередньої умови для всього іншого. На жаль, саме таку спробу ми спостерігаємо з боку українського керівництва - обумовити все інше відновленням контролю над кордоном. Поки йдуть бойові дії, і не вирішені інші питання, це просто нереалістично", - заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, повідомляє прес-служба відомства.

Лавров зазначив, що сторони повинні виконувати мінські домовленості, а, отже, Україна повинна забезпечити законодавчим шляхом особливого статусу цих територій на Донбасі, надати гарантії безпеки органів влади, які будуть там обрані, і амністувати і припинити переслідування всіх учасників конфлікту на сході Україні. Він зазначив також, що мінські домовленості також передбачають відновлення економічних зв'язків між Донбасом і рештою території України.

"Замість цього зараз ми спостерігаємо економічну блокаду, відсікання Донбасу від зони гривні, встановлення якогось контролю на дорогах, що ведуть з Донбасу на інші українські території. Кажучи прямо - це спроба економічного і соціального удушення паралельно з військовим придушенням цих територій", - зазначив глава МЗС.

"В таких умовах віддати ще й російську частину кордону - значить відрізати себе навіть від гуманітарної допомоги і дозволити себе оточити", - підкреслив він, зазначивши, що лише після надання Україною соціально-економічних гарантій Донбасу, Київ зможе отримати контроль над кордоном.

Представники "ЛНР" і "ДНР" на переговорах у Мінську виступили з пропозицією надати автономію окремих районах на сході України і припинити проведення там АТО.

У документі, зміст якого відомий ZN.UA, йдеться про скасування до 23 лютого всіх рішень політичного і військового керівництва України про проведення Збройними силами і Національною гвардією антитерористичної операції в Донбасі.Також пропонується провести конституційну реформу в Україні "передбачає глибоку децентралізацію допомогою надання статусу автономії окремих районах Донбасу".