Росія чекає від США роз'яснень про цілі скликання чотиристоронньої зустрічі (Україна, США, ЄС і Росія) щодо врегулювання української кризи, заявив у середу, 9 квітня глава МЗС РФ Сергій Лавров.
"Терміни називали - у квітні десь. Це їхнє (США) бажання, але ми чекаємо пояснень, що вони збираються на зустрічі робити", - сказав російський міністр.
Російська позиція, за його словами, проста і полягає в тому, що оскільки криза внутрішньоукраїнська, "ті, хто зараз при владі в Києві, повинні запросити всі регіони, всі політичні сили до діалогу і щодо Конституції, і щодо мови, і стосовно всіх інших аспектів".
Напередодні держсекретар США Джон Керрі, а слідом за ним глава європейської дипломатії Кетрін Ештон повідомили, що чотиристороння зустріч щодо України планується наступного тижня.
Лавров заявив, що Росія готова приєднатися до чотиристоронніх переговорів щодо України, якщо їхня мета - закликати тих, хто керує Києвом, подбати про країну, а не вимагати від Росії дешевого газу.
"Наша позиція така: ми хочемо з'ясувати, з якими цілями ця зустріч скликається. Якщо закликати Україну в особі тих, хто зараз керує в Києві до того, щоб вони все-таки дбали про свою країну - так, ми двома руками, двома ногами побіжимо. Але якщо говорити - давайте сідайте за стіл, і давайте дешевий газ та інше, то, напевно, безглуздо", - сказав Лавров.
"Якщо зустріч буде присвячено тому, щоб закликати українську владу все-таки не чекати, поки південно-східні області будуть обурюватися, а вони вже почали обурюватися, а з ними розмовляти, то ми до такого заклику приєднаємося", - зазначив він.
Російський міністр підкреслив, що після 22 лютого ті, хто взяв у Києві владу, жодного разу не побував на південно-східних територіях і не розмовляв з людьми.
"Вважають, що у Верховній Раді є Партія регіонів, є комуністи, і вистачить. Але це не так. Багато регіонів вважають, що ті, хто в Раді засідає, не представляє їхні інтереси", - сказав міністр.
Глава МЗС РФ заявив, що врегулювати ситуацію на південному сході України можна лише у рівноправному, шанобливому діалозі за участю всіх регіонів.
"Ми спостерігаємо за тим, що відбувається (на південному сході України), і намагаємося зрозуміти, які перспективи врегулювання ситуації. А врегулювати її можна, тільки якщо почнеться рівноправний, поважний діалог з участю всіх регіонів", - заявив Лавров.
Він зауважив, що наразі у регіони направлено представників української влади, які починають розмовляти з людьми. "Щоправда, при цьому погрожують, ультиматуми якісь висувають - 48 годин тощо. Але говорити необхідно. Треба чути людей", - зазначив міністр.
Він також зауважив, що в Україні було затіяно конституційну реформу, "скромно оголошено, а потім ніхто нічого не знає".
Лавров нагадав також про заяву прем'єра Арсенія Яценюка про те, що в бюджет України була закладена ціна на газ 485 доларів за 1 тис. куб. м, яка відповідає ціні контракту, підписаного за часів прем'єрства Юлії Тимошенко.
"А зараз кажуть, що вони не будуть платити, поки не узгодять з нами ту ціну, яку. Вони хочуть. Запитань більше, ніж відповідей, але ми готові до діалогу завжди", - сказав Лавров. !zn
Читайте також:
Дещиця, Керрі, Ештон і Лавров зустрінуться в найближчі дні
Західні ЗМІ радять Києву у відносинах з Москвою проявити одночасно твердість і гнучкість
Британські експерти спрогнозували чотири сценарії вторгнення Росії в Україну