UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лавров хоче, щоб нову Конституцію України "освятила" Росія

Російський голова МЗС вважає, що влада України в проекті нової Конституції спочатку має врахувати думку регіонів (особливо південного сходу про федералізацію), і вже потім презентувати новий Основний закон на "освячення" Росії, США та ЄС, і тільки потім внести його до Верховної Ради.

Росія поставила нову умову для проведення 3.

"Якщо цей 10-денний термін (який потрібен, як сказали американські представники, для того, щоб скликати цю багатосторонню зустріч) виходить із того, що пан Яценюк публічно обіцяв завершити підготовку проекту Конституції до 15 квітня, то у мене виникає питання: чи не планується скликати багатосторонню зустріч, коли проект Конституції вже у Верховній Раді буде представлено, і всі регіони, які не відчувають довіри до нинішньої влади, просто буде поставлено перед фактом?" - заявив Лавров на прес-конференції у вівторок, 8 квітня.

"А нас запросять на цю зустріч для того, щоб ми, по суті справи, освятили своєю присутністю, легітимізували проект Конституції, який ніхто досі не бачив", - зазначив російський міністр, додавши, що "змушений сказати про це публічно", оскільки "дуже часто зміст наших (США-РФ - ред.) переговорів американськими представниками спотворюється на публіку".

Читайте: Переговори між Україною і Росією за участю ЄС і США можуть пройти у найближчі 10 днів

Російський міністр заявив, що вважає за необхідне внести ясність у питання про те, що "відбувається з роботою над українською Конституцією", оскільки новий проект "створюють келійно". "Жодної інформації про те, що конкретно обговорюється, які конкретно концепції закладають у черговий проект Основного закону України, не надходить", - нарікає глава російського зовнішньополітичного відомства.

Лавров розповів, як безуспішно намагався довідатися у Дещиці і Джона Керрі подробиці розробки нової Конституції України, але "чітких роз'яснень так і не отримав".

"Ми тільки чуємо ... що жодної федералізації не буде, дадуть якісь нові повноваження регіонам. Але цей підхід поверхневий", - заявив Лавров.

"Якщо ви дійсно готові дати повноваження регіонам, запросіть регіони, сядьте разом з ними, слухайте, що вони говорять, а потім починайте переговори", - порадив він.

Нагадаємо, що згідно з Конституцією, в Україні налічується 27 регіонів - 24 області, Автономна Республіка Крим, міста Київ і Севастополь.

Навіть якщо врахувати, що Росія незаконо вважає Крим і Севастополь своїми суб'єктами, то сепаратистські настрої про федералізацію України штучно підігрівають тільки у трьох регіонах - Донецьку, Харкові та Луганську, що жодним чином не може вважатися більшістю регіонів. !zn

Читайте також:

Лавров у розмові з Дещицею застеріг від застосування сили на південному сході України

Дещиця заявив Лаврову про неприпустимість втручання у внутрішні справи України

МЗС РФ продовжує "штампувати" заяви про користь федералізації