UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лавринович звів свою участь у конституційному перевороті 2010 року до технічної функції

Структура, підконтрольна Лавриновичу, зіграла ключову роль у конституційному перевороті 2010 року. Колишній міністр каже, що не міг вчинити інакше.

Колишній міністр юстиції Олександр Лавринович заперечує свою безпосередню участь у конституційному перевороті 2010 року.

"Ну, які можуть бути в даному випадку питання щодо порушення чогось, якщо було виконання функціональних зобов'язань, які жодним чином не причетні до суті питання", - сказав він в ефірі телеканалу "112. Україна", коментуючи підозру Генеральної прокуратури.

Колишній міністр нагадав, що Конституційний суд визнав неконституційними зміни до Конституції 2004 року.

"Міністерство юстиції у даному випадку публікує всі рішення Конституційного суду. Це зобов'язання, публікує навіть поза чергою, тому що рішення Конституційного суду набувають чинності в момент їх оголошення", - сказав Лавринович.

За його словами, робота міністра юстиції після цього виконується "технічно, без якихось процедур".

Раніше генпрокурор України Юрій Луценко повідомив про те, що екс-президентові України Віктору Януковичу і екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу оголосили про підозру у захопленні державної влади. За його словами, Департамент спецрозслідувань ГПУ розслідує справу конституційного перевороту 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення неконституційним способом повноважень президента за рахунок звуження повноважень парламенту і уряду.

Після перемоги Януковича на президентських виборах в 2010 році 252 народних депутати, переважно з фракції Партії регіонів, направили в Конституційний суд подання з питання про конституційність політреформи 2004 року. 30 вересня 2010 року КСУ прийняв рішення про те, що закон № 2222 про внесення змін до Конституції був прийнятий з порушенням процедури. При цьому КСУ не повертав дії Конституції 1996 року.

Проте вже на наступний день після рішення КСУ в Україні з'явилась "нова" Конституція. 1 жовтня 2010 року її текст був опублікований в спецвипуску бюлетеня Міністерства юстиції "Офіційний вісник України". Хоча згідно ст. 139 закону "Про Регламент Верховної Ради України" офіційною вважається публікація нових законів в інших виданнях - газеті "Голос України" та у "Відомостях Верховної Ради України".

Детальніше про заміну тексту Конституції виданням, підконтрольним на той момент Олександру Лавриновичу, читайте в матеріалі "Конституційна афера" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".