UA / RU
Підтримати ZN.ua

Латвія виступає за активізацію співпраці Україна-НАТО

На липневому саміті Альянсу обговорять протидію гібридним загрозам та допомогу Україні.

Латвія закликає до більш тісної співпраці України та Північноатлантичного альянсу, повідомив міністр закордонних справ країни Едгарс Рінкєвічс під час спільної прес-конференції із головою МЗС України Павлом Клімкіним. За словами Рінкєвічса, Латвія також чекає на участь президента України Петра Порошенка в липневому саміті НАТО.

"Ми підтримуємо активізацію відносин Україна-НАТО, ми чекаємо на участь президента України. Цей саміт має стати ще одним етапом у нашій співпраці з питань безпеки на континенті", - зазначив голова дипвідомства Латвії.

На липневому саміті мова йтиме, зокрема, про боротьбу з гібридними загрозами, зміцнення обороноздатності країн Балтії та допомогу нашій країні, додав міністр.

"Зустріч країн-членів НАТО на рівні очільників урядів і держав, включно з президентом України та лідером Грузії – це вже важливе досягнення", - підкреслив Едгар Рінкєвічс, а також закликав не акцентувати увагу на формат участі України, а сконцентруватися на його змісті.

Своєю чергою Павло Клімкін нагадав про те, що Україна розглядає кілька варіантів участі в саміті НАТО.

Нагадаємо, 12 червня віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила про те, що Угорщина продовжує блокувати проведення засідання комісії Україна-НАТО на найвищому рівні очільників держав і урядів. Українська сторона продовжує працювати над розблокуванням комісії.

Позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливо не лише для України, але й для країн альянсу.

Як пише у статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, щоб обійти вето Будапешта, за ініціативою Вашингтона НАТО розглядають варіант проведення окремого засідання очільників держав і урядів країн-членів альянсу, присвячене Грузії та Україні.

У Тбілісі не в захваті від цієї пропозиції, оскільки вона означає, що не буде комісії Грузія-НАТО на вищому рівні. У той самий час на Банковій ще розмірковують, чи варто погоджуватися. Але альтернатива – поступитися шантажу Будапешта і відмовитися від "мовної статті" закону про освіту, зайнявши заздалегідь програшну позицію.

Детальніше про українсько-угорський конфлікт і перспективи проведення комісії Україна-НАТО читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Чи доведе "язик" до Брюсселя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".