UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кваснєвський повідомив, що шанси на звільнення Тимошенко до осені є

За словами екс-президента Польщі, існує шанс, що до кінця вересня будуть досягнуті результати, які дозволять Євросоюзу стверджувати, що умови для підписання Угоди про асоціацію існують.

Екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський вважає, що шанси на звільнення Юлії Тимошенко існують і переговори про це ведуться, проте в Європарламенті зобов'язалися не коментувати хід переговорів публічно.

"Деякі плани є, пропозиції були зроблені, тепер ми чекаємо реакції - і побачимо. Європейський Союз визначив три умови, які необхідно виконати, щоб Угода про асоціацію з Україною могла бути підписана в листопаді цього року на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Це - реформа правової системи, виборчого законодавства і справа Юлії Тимошенко. Здається, існує шанс, що до кінця вересня у цих трьох питаннях будуть досягнуті результати, які дозволять Євросоюзу стверджувати, що умови для підписання Угоди про асоціацію існують", - цитує Кваснєвського українська служба "Польського радіо" (Program dla Zagranicy Polskiego Radia S.A).

Кваснєвський нагадав, що він з Патом Коксом займаються питанням звільнення українських політиків вже майже рік, в рамках місії Європарламенту. Наступні переговори відбудуться 13-15 червня.

Екс-президент Польщі також зазначив, що план звільнення Тимошенко і меморандум, який Україна підписала з Митним союзом - це дві різні речі. Якщо дійсно йдеться про статус спостерігача в Євразійському союзі - колишній польський президент не бачить ніяких приводів заважати в цьому. "Цілком природно, що Україна, навіть якщо перебуває в асоціації з Європейським союзом, повинна створювати якнайкращі відносини з Росією, тому що це питання хоча б економічній залежності - газ, нафта, ринок для українських товарів. Ми отримали обіцянку української влади, що всі справи, які обговорюються з Митним союзом, будуть прозоро представлені також відповідним установам Європейського союзу", - заявив політик.

Нагадаємо, Кокс і Кваснєвський стали спостерігачами від Європейського парламенту у судових процесах над Тимошенко і розпочали роботу 11 червня 2012 року. Пізніше їх мандат розширили: крім справ Тимошенко, вони також спостерігали за справами екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка.

У Брюсселі наполягають, що для безперешкодного підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі Києву необхідно знайти рішення у справі Тимошенко, засудженої на 7 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2008 році. !zn

Читайте також:

Євросоюз наполягає, щоб Тимошенко звільнили до листопада

Зустріч Тимошенко з послами ЄС і США тривала майже три години

Кожара розповів Заходу, як "українці щиро вірять у провину Тимошенко" і чому вона буде сидіти

Комісія при президентові відхилила клопотання про помилування Тимошенко