UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кваснєвський переконаний, що доля Євромайдану вирішиться у найближчі 48 годин

Активісти зможуть змусити президента виконати свої умови тільки при рішучих діях. На думку екс-президента Польщі, якщо протести почнуть слабшати, Янукович застосує силу, аби впорядкувати ситуацію.

Прихильники інтеграції з ЄС повинні бути рішучими і підтримувати динаміку протесту, тому що тільки так можуть змусити Януковича піти на поступки. Про це заявив екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський в інтерв'ю польському виданню Rzeczpospolita.

На думку Кваснєвського, хід української революції має вирішитися у найближчі 48 годин. Якщо прихильники інтеграції будуть рішучими, зможуть зберегти динаміку протесту, тоді Янукович почне йти на поступки, погодиться на звільнення того чи іншого міністра, можливо, навіть прем'єр-міністра. Але якщо протести почнуть слабшати, то він застосує силу, щоб впорядкувати ситуацію.

На думку екс-президента Польщі, Янукович не має свого плану вирішення ситуації. "Він чекає на розвиток подій і реагуватиме в межах їхнього значення. У нього одна мета: повернути спокій і забезпечити своє переобрання в 2015 році. Кваснєвський вважає, що відставка президента поки що малоймовірна. "Влада сьогодні в Україні набагато сильніша, ніж під час Помаранчевої революції. Тоді ми були після двох термінів Леоніда Кучми, велася боротьба за спадщину після нього. Сьогодні ситуація інша. Президенту залишається півтора року до закінчення каденції, а його партія має більшість у парламенті. Звичайно, Партія регіонів може втратити більшість, а Януковичу, можливо, доведеться сформувати уряд національної єдності. Однак це не означає, що він піде", - стверджує він.

На запитання, що буде, якщо Володимир Путін не виконає своїх обіцянок, Кваснєвський відповів, що він "виділить Україні реальну допомогу не за саме непідписання угоди про асоціацію, а за вступ до створеного Кремлем Митного союзу". "В стратегічних планах Росії тільки це має сенс", - підкреслив він.

Олександр Кваснєвський збирається найближчим часом відвідати Київ. Однак, оскільки він з екс-президентом Європарламенту Петом Коксом є учасниками моніторингової місії Європарламенту, то повинні перш за все отримати мандат від ЄС. "Кокс і я не можемо бути вільними стрільцями, які щиро допомагають Україні", - говорить Кваснєвський.

На його думку також, питання Тимошенко змінило свою вагу в той момент, коли вона закликала лідерів ЄС до підписання угоди, незважаючи на її стан. "Відкладання угоди зараз в першу чергу є геостратегічним і економічним питанням", - вважає польський екс-президент. !zn

Читайте також:

Голова МЗС Польщі назвав чотири сценарії для України, що опинилася "на межі банкрутства"

Тягнибок визнав нездатність парламенту знайти вихід із кризи

Голова МЗС Німеччини приїде до Києва на конференцію ОБСЄ і для двосторонніх зустрічей

Луценко з Майдану оголосив про початок Революції