UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба заручився підтримкою Нідерландів у стримуванні агресії РФ – МЗС

Голова МЗС України поспілкувався зі своїм нідерландським колегою.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в рамках консолідації міжнародної підтримки України та стримування російської агресії провів телефонну розмову зі своїм колегою з Нідерландів Вопке Хукстра, повідомили в МЗС. Вказано, що український міністр заручився підтримкою Нідерландів у стримуванні агресії РФ.

«Глави української та нідерландської дипломатії скоординували позиції на тлі триваючих дипломатичних контактів з Росією в Європі. Міністри відзначили неприйнятність російських вимог впливати на подальший характер відносин України з НАТО та ЄС», – зазначили в МЗС.     

Кулеба також розповів очільнику МЗС Нідерландів про актуальну безпекову ситуацію поблизу кордонів України та на Донбасі, де вісім років продовжується російсько-український збройний конфлікт. 

«Вопке Хукстра підтвердив беззастережну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, відданість принципу «жодних рішень щодо України без України», – повідомили в українському відомстві.

Крім того, міністри обговорили реалізацію комплексного пакету стримання РФ від нової хвилі агресії в Європі. Комплекс охоплює три напрямки: політичний, економічний та безпековий. Кулеба в даному контексті наголосив на пріоритетності міжнародних зусиль із зміцнення оборонного сектору України.

«Міністр закордонних справ Нідерландів високо оцінив зусилля керівництва України із впровадження реформ. Міністри домовилися і надалі тісно взаємодіяти задля встановлення справедливості та притягнення винних в катастрофі літака MH17», – додали в МЗС.

Читайте також: Нідерланди звинувачують у вбивстві пасажирів рейсу МН17 чотирьох терористів "ДНР" на чолі з Гіркіним

Раніше Дмитро Кулеба та держсекретар США Ентоні Блінкен погодили подальші спільні кроки для стримування Росії, які враховують дипломатичні контакти з РФ у форматі Ради НАТО-Росія та Постійної ради ОБСЄ. Під час бесіди Блінкен також розповів Кулебі про що йшлося під час переговорів російської та американської делегацій у Женеві 10 січня. Делегації під час очолювали заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник глави МЗС РФ Сєргєй Рябков.

Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. Своєю чергою Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, «без спроб обійти гострі кути». Однак на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну, та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони до угоди не дійшли.

12 січня відбулися переговори НАТО та Росії. По завершенню Єнс Столтенберг заявив, що Альянсу та РФ буде важко подолати розбіжності щодо українського питання. Також за словами генсека НАТО, союзники підтвердили, що політика відчинених дверей залишається незмінною. Те саме, за його словами, стосується і права кожної країни обирати свій шлях.

13 січня Росія проведе переговори з ОБСЄ.

Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?».